Wpisz poszukiwane słowo i wciśnij Enter.

Nie wiesz czy Twój komputer udźwignie daną grę? Aplikacja Xbox Ci to podpowie

Nie wiesz czy Twój komputer udźwignie daną grę? Aplikacja Xbox Ci to podpowie

Aplikacja Xbox od teraz powie Ci, czy gra, którą chcesz zainstalować uruchomi się na Twoim komputerze. Dlaczego to dobra zmiana w aplikacji Xbox na PC?

Nowa i ciekawa funkcja w aplikacji Xbox na PC

Jeśli jesteś pecetowym graczem, z pewnością zainteresuje Cię nowa funkcja w Xbox App, która oceni i pomoże Tobie zdecydować, czy warto instalować grę, którą masz na oku. Nie chodzi tylko o klasyfikację zero-jedynkową, czyli: „gra zadziała lub nie”. Aplikacja Xbox na PC poda również szacunkowe informacje dotyczące płynności działania danego tytułu na Twoim sprzęcie.

Nowa funkcja w aplikacji Xbox. Gracze PC będą zadowoleni.
Rekomendację gry dla swojego komputera znajdziesz zaraz pod zielonym przyciskiem „Instaluj”.

Funkcja będzie działać w oparciu o porównania. Podstawą wyników będzie przyrównanie szybkości działania danej gry na komputerach o specyfikacji podobnej do Twojego PC-ta.

Pamiętaj, że na chwilę obecną wyniki otrzymane w aplikacji Xbox powinno traktować się jako prognozę, a nie pewnik (mówimy teraz o płynności działania gry na komputerze). Jednak samo pozytywne określenie i otrzymanie zielonego światła na konkretną instalację z pewnością jest już przydatną informacją.

Nowa funkcja w PC Game Pass. Czerwiec 2022.

Miarodajność nowej funkcji

Jak podano w oryginalnym poście, nowa funkcja w Xbox App już zaczyna funkcjonować. Miej jednak na uwadze, że do jej ciągłego udoskonalania potrzebnych jest sporo danych. W przypadku nowych gier musi minąć trochę czasu, by zgromadzić wystarczającą ilość informacji dotyczących różnych komputerów. Dopiero z wystarczającą ilością danych możesz otrzymać miarodajną rekomendację danej gry.

Wychodzi na to, że na chwilę obecną nie powinno oczekiwać się fajerwerków. Przy niektórych grach możesz nie widzieć żadnych informacji dotyczących rekomendacji dla Twojego komputera. Gracze są zachęcani jednak do cierpliwości, ponieważ ostatecznie cała baza ma zostać dostatecznie przefiltrowana.

Ocena działania gier w PC Game Pass

Jeśli korzystasz na co dzień z Xbox Game Pass na PC, z pewnością będziesz zauważać postęp w udoskonalaniu nowej funkcji do rekomendacji gier. Jeżeli jednak jesteś graczem PC i nie znasz abonamentu Game Pass, sprawdź, jak tanio możesz grać w setki dobrych gier i to na wyciągnięcie ręki:

Sprawdź także: