Wiadomości

Microsoft: Nowa propozycja ikony aplikacji Zdjęcia w stylu Fluent Design

Świat przedstawiany za pomocą ikon i grafik jest o wiele lepiej rozumiany i odbierany przez użytkowników niż słowo pisane. Umiejętne wykorzystanie stylów, kolorów i kompozycji potrafi skupić uwagę użytkownika bądź wpłynąć na powiązanie konkretnego stylu z twoją marką.

Microsoft krok po kroku zmienia język komunikacji wizualnej swoich produktów w stylu Fluent Design. Po transformacji ikon Office 365 i niektórych programów na platformy desktopowe: Windows 10 i MacOS oraz mobilne: Android i iOS oraz przeglądarki przyszedł czas na zmianę ikony aplikacji Zdjęć.

Jak będzie wyglądać nowa aplikacja Zdjęcia, przeprojektowana w duchu Fluent Design?

Pierwsze zmiany w stylu Fluent Design zostały wprowadzone w listopadzie zeszłego roku i dotyczy ikon aplikacji Office. W następnych tygodniach Microsoft wypuszczał kolejne zmiany w ikonach, m.in.:

Nowa ikona aplikacji Zdjęcia ulegnie uwypukleniu, które nada jej głębi. Dodatkowo ciemnoszare tło, przywodzące na myśl bardziej funkcję nocną aparatu niż aplikację Zdjęć – zostało zastąpione błękitnym tłem wpadającym w odcień fioletu. Największa zmiana czeka obramowanie aplikacji, które zostanie dodane w nowej ikonie. Szeroka, biała ramka, często spotyka w aplikacjach na systemy Android i iOS pozwoli wyróżnić aplikację na pulpicie komputera. To co się nie zmieniło, to przedstawienie krajobrazu gór z zachodzącym słońcem w tle. Jak zmieniła się ikona aplikacji Zdjęcia? Sprawdź poniżej:

Choć nowa grafika została udostępniona publicznie, to jednak nieoficjalnym kanałem za pośrednictwem włoskiego serwisu Aggiornamenti Lumia, który często dociera do przedpremierowych informacji dotyczących Windows. Ikona aplikacji Zdjęcia nie została jeszcze oficjalnie umieszczona w systemie Windows 10, nie ma też gwarancji, że pomysł nie skończy się na etapie przedstawienia nowej wizualizacji ikony aplikacji. Czekamy na kolejne propozycje Microsoft w duchu Fluent Design!

home.pl wspiera rozwój firm w Internecie

home.pl jest największym w Polsce dostawcą usług internetowych dla klientów biznesowych i indywidualnych. Jako członek globalnej grupy United Internet firma jest liderem branży również w Europie.

#wspieramyrozwójfirm