Wpisz poszukiwane słowo i wciśnij Enter.

Skargi użytkowników zadziałały – Microsoft naprawi tablicę Whiteboard.

Skargi użytkowników zadziałały – Microsoft naprawi tablicę Whiteboard.

Często piszemy o zmianach, które Microsoft wprowadza w aplikacjach biurowych dla firm i użytkowników domowych. Zazwyczaj są to zmiany mające na celu wprowadzić nowe funkcje ułatwiające lub przyspieszające prace. Niestety zdarza się, że wprowadzone zmiany psują doświadczenie użytkowników Microsoft 365, a twórcy aplikacji zmuszeni są je wycofać.

Microsoft popsuł Whiteboard

Nikt nie jest idealny, więc zdarzają się wpadki, jak ostatnia aktualizacja tablicy do współpracy i planowania – Whiteboard. Najnowsza wersja aplikacji, która pojawiła się na komputerach z Windows i telefonach iOS, miała ujednolicić interfejs między systemami, wprowadzając nowy wygląd. Jest to część większej kampanii odświeżającej wygląd wszystkich aplikacji pakietu Office. Niestety dla Microsoftu, użytkownicy Whiteboard nie docenili nowego wyglądu aplikacji.

Okazało się, że poza samą zmianą wyglądu, z aplikacji zniknęła funkcja linijki, a gumka do wymazywania nie działa tak, jak powinna. Nowy wygląd wyeliminował także animacje minimalizacji i maksymalizacji okna Whiteboard oraz znacząco wpłynął na wydajność aplikacji, spowalniając ładowanie i działanie narzędzi. Na portalu Reddit powstał post zatytuowany „Microsoft zniszczył Whiteboard”, prezentujący brak animacji, a w jego komentarzach można przeczytać więcej przykładów zepsutych funkcji.

Podobne opinie wyrażali internauci na Twitterze, YouTubie i oficjalnych forach Microsoftu. Skarg było tak dużo, że głos zdecydował się zabrać Product Manager aplikacji Whiteboard na Windows. Napisał:

Podczas wdrożenia nowej aplikacji Whiteboard dla Windows zobaczyliśmy, że podobają wam się nowe funkcje, lecz także chcecie mieć dostęp do kilku starszych funkcji. Słyszymy was. Wstrzymujemy wdrożenie i przywracamy starszą wersję, jednocześnie rozpatrując wasze opinie. Nowe funkcje pozostają dostępne w Teams, aplikacji przeglądarkowej i mobilnej.

Microsoft 365 na system Windows ponownie otrzyma poprawnie działającą aplikację Whiteboard. Zostanie ona zaktualizowana, kiedy zespół odpowiedzialny za wirtualną tablicę wypracuje rozwiązania funkcji, na które skarżyli się użytkownicy.

Jeśli chcesz korzystać z aplikacji Whiteboard w Teams lub w Office na komputerze Windows,
skorzystaj z oferty Microsoft 365 dla firm.