Wiadomości

Funkcja Wycinek i Szkic w Windows 10 z nową ikoną Fluent Design

Narzędzia i aplikacje systemu Windows 10 już od kilku lat przechodzą transformację graficzną w duchu Fluent Design. Tym razem Microsoft zmienił wygląd popularnej, wbudowanej w system aplikacji Wycinek i Szkic. Jak prezentuje się nowa ikona?

Jak wygląda nowa ikona funkcji Wycinek i Szkic?

Funkcję Wycinek i Szkic przywołasz skrótem klawiszowym Shift+Win+S. Narzędzie przydaje się zawsze, gdy w szybki i prosty sposób chcesz przechwycić obraz pulpitu lub jego wybrany wyciek. To istotne, narzędzie Wycinek i Szkic są bezpłatne i wbudowane w system operacyjny Windows 10.

W ostatnim czasie Microsoft udostępnił nową ikonę tej popularnej funkcji dla wszystkich użytkowników korzystających z komputerów z Windows 10, ale również urządzeń mobilnych z iOS i Android. Tym samym, aplikacja Wycinek i Szkic dołączyła do grona pozostałych narzędzi Microsoft, w tym Dyktafonu, Zdjęć, Centrum Opinii, które zostały odmienione w oparciu o linię graficzną Fluent Design.

Fluent Design w Microsoft  - kolejna aplikacja Windows 10 od Microsoft przechodzi metamorfozę ikony.
Tak prezentuje się nowa ikona narzędzia Wycinek i Szkic

Skąd pobrać aplikację Wycinek i Szkic z nową ikoną w stylu Fluent Design?

Najprawdopodobniej aplikacja Wycinek i Szkic znajdują się już na Twoim komputerze z Windows 10. Jej ikona zostanie automatycznie uaktualniona wraz z zainstalowaniem najnowszej aktualizacji systemu. Jeżeli posiadasz aplikację, ale jeszcze nie widzisz zmiany ikony aplikacji, możesz także uaktualnić ją ręcznie. W tym celu wejdź do sklepu Microsoft Store i zaktualizuj aplikację Wycinek i Szkic.

Sprawdź także:

home.pl wspiera rozwój firm w Internecie

home.pl jest największym w Polsce dostawcą usług internetowych dla klientów biznesowych i indywidualnych. Jako członek globalnej grupy United Internet firma jest liderem branży również w Europie.

#wspieramyrozwójfirm