Wpisz poszukiwane słowo i wciśnij Enter.

G Suite: Skróty do plików i folderów na Dysku Google

G Suite: Skróty do plików i folderów na Dysku Google

W ostatnim czasie Google Workspace informował o rekordzie w postaci 2 miliardów aktywnych użytkowników usług Google. Teraz wprowadza nową możliwość tworzenia skrótów do plików i folderów znajdujących się w przestrzeni Dysków Google. Ułatwi to użytkownikom organizowanie posiadanych dokumentów oraz docieranie do potrzebnych plików i folderów, również znajdujących się na różnych dyskach.

Czym są skróty do plików i folderów na Dysku Google?

Skróty na Dysku Google to odnośniki do treści, które mogą być przechowywane w innym folderze lub dysku. Przykładowo Piotr, kierownik marketingu może utworzyć plik o nazwie Strategia Marketingowa i udostępnić go zespołowi sprzedaży. Grażyna, kierownik sprzedaży, może w kolejnym kroku utworzyć skrót do dokumentu na dysku udostępnionym Sprzedaż, przez co umożliwi wszystkim członkom zespołu sprzedaży ułatwiony dostęp do pliku Strategia Marketingowa.

G Suite dodaje prostą funkcję udostępniania skrótów do plików i folderów między Dyskami Google

Wdrażanie zmian rozpocznie się 26 marca i potrwa do 15 dni, tak więc wszyscy użytkownicy G Suite powinni móc udostępniać pliki i foldery między dyskami do połowy kwietnia.

TAGI: / / /