Wpisz poszukiwane słowo i wciśnij Enter.

Fluent Mobile: aplikacje Microsoft na systemy iOS i Android z Fluent Design

Fluent Mobile: aplikacje Microsoft na systemy iOS i Android z Fluent Design

Microsoft nie zwalania tempa w zakresie wprowadzania zmian wizualnych swoich aplikacji w duchu Fluent Design. Sprawdź co odkrył poprzez badania zachowań użytkowników swojego oprogramowania oraz co ulegnie zmianie w komunikacji wizualnej i współpracy między aplikacjami Microsoft.

Jakie aplikacje zostaną przeprojektowane w duchu Fluent Design?

Microsoft ogłosił zmiany graficzne w aplikacjach mobilnych na iOS i Android: Outlook, OneDrive, Word, Excel i Power Point. Dodatkowo w najbliższej przyszłości metamorfozę przejdą także aplikacje Teams, Yammer i Planner. Zobacz jak zmienią się ikony aplikacji oraz widoki interfejsów oglądając poniższy film:

Co przedstawiły badania użytkowników przeprowadzone przez Microsoft?

Microsoft przeprowadził badania wśród użytkowników urządzeń mobilnych w Indiach i Chinach, aby dowiedzieć się jak ludzie używają smartfonów do wykonywania zadań. Gigant odkrył, że mikrozadania są bardziej wydajne na urządzeniach mobilnych niż wykonywanie dużych, złożonych projektów. Dodatkowo średnia sesja na urządzeniu mobilnym trwała średnio od 20 do 30 sekund.

Microsoft chce wykorzystać ten krótki okres czasu aby zwiększyć produktywność użytkowników smartfonów. Nowa funkcja Play My E-mail w programie Outlook oraz Czytaj na głos w aplikacjach pakietu Office to tylko niektóre z przykładów.