Wiadomości

Majowa aktualizacja Xboxa poprawia działanie Quick Resume

Konsole Xbox Series X|S otrzymały nową aktualizację systemu wprowadzającą kilka zmian, które poprawią doświadczenie graczy. Największą zmianą jest poprawione działanie funkcji Quick Resume.

Lepsze działanie Quick Resume i inne poprawki w aktualizacji Xbox

Majowa aktualizacja konsoli Xbox jest już dostępna i wprowadza długo oczekiwane poprawki funkcji Quick Resume na Xbox Series X|S. Czym jest Quick Resume? To funkcja pozwalająca Ci „zamknąć” czy „zminimalizować” jedną grę, by móc w międzyczasie grać w inną. Dzięki niej, nie musisz zapisywać stanu gry, tylko użyć Quick Resume i później wrócić do tego samego momentu, w którym zatrzymałeś grę.

Znajdź nową, ulubioną grę w Xbox Game Pass na PC i na konsole Xbox One i Series X|S.

Problematyczne jednak było to, że Xbox nie oferował podglądu gier, które zostały zapauzowane przez Quick Resume. Nowa aktualizacja systemu Series X|S dodaje dokładnie to. Teraz, wszystkie gry w trybie Quick Resume będą wyświetlane w specjalnej grupie, w menu Gry i Aplikacje. Możesz przypiąć tę grupę do ekranu głównego, by mieć do niej łatwiejszy dostęp. Dodatkową zmianą jest dodanie tagu Quick Resume do gier w bibliotece, by łatwiej było sprawdzić, czy dana gra wspiera tę funkcję.

quick resume w gry i aplikacje na xbox

Nowa aktualizacja wprowadziła także drobne zmiany w interfejsie Xbox Series X|S. Teraz, przeglądając główną stronę usługi Xbox Game Pass, wyświetlone zostaną zwiastuny gier, kiedy wejdziesz w podgląd gry. Zaoszczędzi to kliknięć na kontrolerze, a interfejs będzie żywszy i bardziej interaktywny. Druga zmianą w interfejsie jest dodanie nowych dynamicznych motywów, które ustawisz w tle swojego menu.

nowy motyw xbox series X

Ostanią nowością jest dodanie do konsoli Xbox funkcji Passthrough, która pomaga zachować jak najlepszą jakość dźwięku przy oglądaniu filmów czy seriali. Xbox zanim wyśle sygnał przez kabel HDMI do telewizora, poddaje go cyfrowej obróbce i kompresji. Włączenie funkcji Passthrough sprawia, że surowy sygnał audio wysłany jest bezpośrednio do urządzenia, bez przetwarzania go wewnątrz Xboxa.

lepsza jakość audio na Xbox Passthrough

Sprawdź, co nowego w Game Pass w maju 2021.

home.pl wspiera rozwój firm w Internecie

home.pl jest największym w Polsce dostawcą usług internetowych dla klientów biznesowych i indywidualnych. Jako członek globalnej grupy United Internet firma jest liderem branży również w Europie.

#wspieramyrozwójfirm