Wiadomości

Zaktualizuj protokoły TLS w Windows 7 i korzystaj z Exchange

Windows 7 stracił wsparcie techniczne, co oznacza, że Microsoft nie zapewnia już automatycznych aktualizacji błędów i problemów z systemem. Jeśli wciąż korzystasz z Siódemki, zainstaluj nową aktualizację protokołów TLS. Bez nich, możesz stracić dostęp do ważnych elementów systemu i oprogramowania.

Zmień domyślne protokoły TLS na 1.1 lub 1.2

Microsoft opublikował informację na temat protokołu TLS, która może mieć znaczny wpływ na pracę systemu Windows 7. Aplikacje i usługi stworzone przy pomocy WinHTTP dla połączeń SSL, wykorzystujące flagę WINHTTP_OPTION_SECURE_PROTOCOLS, nie mogą korzystać z protokołów TLS 1.1 i TLS 1.2. Dzieje się tak, ponieważ flaga nie zawiera informacji o tych usługach.

Rezultatem jest zmniejszone bezpieczeństwo systemu oraz brak możliwości korzystania z usług jak Microsoft Exchange. Wspomniana wcześniej aktualizacja wprowadza wsparcie dla rejestru DefaultSecureProtocols, dzięki czemu administrator może decydować, który protokół SSL ma zostać użyty przy wykryciu flagi.

Dowiedz się więcej na temat aktualizacji i jak ją zainstalować na oficjalnej stronie Microsoft.

Windows 7 bez wsparcia – większa podatność na zagrożenia

Windows 7, pomimo wciąż utrzymującej się bazy użytkowników, w zeszłym roku utracił wsparcie techniczne. Oznacza to, że nie otrzymuje już aktualizacji funkcji czy bezpieczeństwa, a poprawki jak ta związana z protokołami TLS, trzeba wykonywać ręcznie. By odpowiednio zabezpieczyć swoje dane, korzystać z najnowszych funkcji i mieć pełną kompatybilność aplikacji, zaktualizuj system do Windows 10. Proces aktualizacji jest niezwykle prosty, zachowuje dane oraz pomoże Ci obejść błędy i problemy związane z brakiem wsparcia Windows 7.

Skorzystaj z oferty Windows 10 Home i Pro w home.pl.

Którą wersję Windows 10 wybrać – Home czy Pro?

home.pl wspiera rozwój firm w Internecie

home.pl jest największym w Polsce dostawcą usług internetowych dla klientów biznesowych i indywidualnych. Jako członek globalnej grupy United Internet firma jest liderem branży również w Europie.

#wspieramyrozwójfirm