Wpisz poszukiwane słowo i wciśnij Enter.

Wunderlist vs Microsoft To Do: czy to już koniec niezawodnej listy zadań?

Wunderlist vs Microsoft To Do: czy to już koniec niezawodnej listy zadań?

Wunderlist swojego czasu była jedną z najpopularniejszych aplikacji typu lista zadań dostępnych na rynku. Jednak, kiedy w 2015 roku Microsoft kupił Wunderlist i rozpoczął pracę nad własnym projektem aplikacji o nazwie To Do stało się jasne, że w niedługim czasie aplikacja Wunderlist zostanie wygaszona.  Sprawdź, dlaczego Microsoft zdecydował się na wygaszenie aplikacji, którą kupił, jak podają oficjalne dane, za kwotę mieszczącą się w przedziale od 100 do 200 milionów dolarów!

Dlaczego Microsoft zdecydował się na zamknięcie aplikacji Wunderlist?

Microsoft podjął decyzję o rozwoju własnej, autorskiej aplikacji wspierającej produktywność użytkowników. Mimo że Wunderlist już dawno nie otrzymuje nowych funkcji to jednak wciąż jest dla niej świadczone wsparcie. To jednak zmieni się wkrótce, Microsoft zdecydował o zamknięciu projektu Wunderlist i aplikacja zostanie pozbawiona wsparcia już w maju 2020 roku.  Nie dziwi również fakt, że obecni użytkownicy Wunderlist są zachęcani do przejścia na aplikację Microsoft To Do.

Microsoft To Do: alternatywa dla aplikacji Wunderlist?

Microsoft wykupując w 2015 roku aplikację skorzystał z doświadczenia oraz rozwiązań wypracowanych przez zespół Wunderlist. Dodatkowo przejął głównego konkurenta, co pozwoliło mu na szybki rozwój autorskiego rozwiązania To Do. Rozwiązanie Microsoftu jest dostępne na Windows 10, MacOS, Android, iOS oraz w przeglądarce. Aplikacja automatycznie synchronizuje się z kontami na platformach Microsoft oraz Office 365, dzięki czemu po zalogowaniu automatycznie zaproponuje import danych z Wunderlist.