Wiadomości

Microsoft 365: Teams z nowym systemem telefonicznej komunikacji biznesowej

Sprawna komunikacja w biznesie to podstawowy warunek dobrze funkcjonującego przedsiębiorstwa. Stąd wybór odpowiedniego narzędzia komunikacyjnego jest jedną z priorytetowych decyzji każdego właściciela biznesu, niezależnie czy jest to mała firma, średnie przedsiębiorstwo czy duża korporacja. Microsoft w odpowiedzi na te potrzeby, stworzył nowe narzędzie komunikacyjne Microsoft 365 Business Voice i zintegrował je z dobrze znaną aplikacją Microsoft Teams. Choć zmiany wejdą globalnie dopiero w 2020, już teraz warto sprawdzić czy nowe narzędzie przygotowane przez Microsoft sprawdzi się w Twojej firmie.

Czym jest narzędzie Business Voice w Microsoft 365?

Microsoft 365 Business Voice to system telefoniczny przeznaczony dla przedsiębiorstw posiadających do 300 użytkowników. Nowe rozwiązanie pozwala na wykonywanie i odbieranie połączeń z dowolnego numeru telefonii komórkowej. Microsoft 365 Business Voice otrzymał integrację z Office 365, dzięki czemu stworzył funkcjonalne rozwiązanie typu all-in-one.

Na jakich urządzeniach działa Business Voice w Microsoft 365?

Funkcja Business Voice została przygotowana dla użytkowników komputerów, smartfonów, ale również telefonów stacjonarnych. Dzięki integracji z aplikacją Microsoft Teams, pozwala ona na wykonywanie połączeń, tworzenie spotkań i wysyłanie wiadomości. Nowe narzędzie integruje wszystkie funkcje potrzebne do komunikacji firmowej, dodatkowo zapewniając niezawodność klasy korporacyjnej.

W jakich planach dostępny będzie Business Voice?

Business Voice będzie dostępny w planach Office 365 Business Essentials, Business Premium, A1, E1, A3 i E3 oraz Microsoft 365 Business, A3 i E3.

Jak zdobyć Business Voice w Microsoft 365?

Business Voice to dodatek kompatybilny z planami Microsoft 365 i Office 365, które zawierają m.in. aplikację Teams. W chwili obecnej narzędzie zostało udostępnione dla użytkowników w Kanadzie i Wielkiej Brytanii, jednak Microsoft zapowiedział wdrożenie Business Voice dla wszystkich użytkowników już w 2020 roku.

Jak uruchomić Business Voice w Microsoft 365?

Aby uruchomić Business Voice w Microsoft 365, należy skorzystać z kreatora. Z jego pomocą można skonfigurować nowe numery telefonów dla członków organizacji. Gdy w firmie jest już wdrożony Office 365, konfiguracji można dokonać za pośrednictwem konsoli administratorskiej.

home.pl wspiera rozwój firm w Internecie

home.pl jest największym w Polsce dostawcą usług internetowych dla klientów biznesowych i indywidualnych. Jako członek globalnej grupy United Internet firma jest liderem branży również w Europie.

#wspieramyrozwójfirm