Wiadomości

Microsoft Outlook – instalacja aplikacji PWA bezpośrednio z przeglądarki

Microsoft niedawno pozytywnie zaskoczył użytkowników poczty email Outlook i udostępnił aplikację w trybie PWA, czyli z możliwością instalacji oprogramowania bezpośrednio z przeglądarki internetowej. Sprawdź co znaczy aplikacja PWA oraz w jakiej przeglądarce otrzymasz dostęp do nowej funkcji Microsoft Outlook!

Czym są aplikacje PWA?

Aplikacje PWA to w uproszczeniu nowa generacja stron internetowych, które mogą działać offline, niezależnie od przeglądarki internetowej. Z punktu widzenia użytkownika wyglądają identycznie jak aplikacje standardowo zainstalowane na komputerze. Jednak dzięki modeli PWA, wytwórca może stworzyć jedną aplikację, która będzie działała niezależnie od systemu operacyjnego komputera, urządzenia mobilnego czy konsoli do gier. Jest to bardzo ważne w sytuacji, gdy np. zrezygnowano z tworzenia wersji aplikacji na mniej popularny system operacyjny. Aplikacje PWA stają się coraz popularniejsze, a eksperci IT podkreślają, że tego typu oprogramowanie może stać się przyszłością nowoczesnych aplikacji komputerowych i mobilnych.

Jak działa aplikacja PWA Microsoft Outlook?

Jeżeli do przeglądania Internetu korzystasz z przeglądarki Chrome, Brave lub nowej wersji testowej Microsoft Edge to obsługa aplikacji PWA Outlook.com jest już dostępna. Dzięki nowej opcji, możesz otworzyć i „zainstalować” aplikację Outlook bezpośrednio z paska adresu, dzięki czemu poczta email będzie wyglądać jak natywna aplikacja w systemie Windows lub MacOS.

home.pl wspiera rozwój firm w Internecie

home.pl jest największym w Polsce dostawcą usług internetowych dla klientów biznesowych i indywidualnych. Jako członek globalnej grupy United Internet firma jest liderem branży również w Europie.

#wspieramyrozwójfirm