Wpisz poszukiwane słowo i wciśnij Enter.

Antywirus na smartfona z Androidem – co warto wybrać w 2020 roku?

Antywirus na smartfona z Androidem – co warto wybrać w 2020 roku?

Urządzenia z systemem Android nie są wolne od zagrożeń i ataków znanych użytkownikom komputerów z Windows i MacOS. Obecne trendy wskazują, że zarówno rozwój możliwości wykorzystywania smartfonów jak i spędzany z telefonem w ręku czas będzie się zwiększał. Te statystyki odnoszą się również do wzrostu aktywności cyberprzestępców, którzy coraz chętniej wykorzystują mobilne systemy operacyjne do tworzenia pułapek na użytkowników smartfonów. Sprawdź jak za pomocą najpopularniejszych aplikacji antywirusowych dostępnych na telefony z systemem Android zabezpieczyć swój smartfon.

Spis treści Ukryj

ESET for Android – sprawdzony w akcji

ESET NOD32 to dobrze znana w Polsce firma tworząca oprogramowanie antywirusowe, której zaufało ponad 4 miliony aktywnych użytkowników.  ESET ochrania zarówno komputery z systemem iOS i Windows oraz smartfony z systemem operacyjnym Android.

Jak włączyć ochronę smartfona z systemem Android w aplikacji mobilnej ESET for Android?

 • Wejdź na stronę home.pl i odbierz licencję na oprogramowanie ESET for Android;
 • W swoim smartfonie wejdź do sklepu Google Play i pobierz aplikację ESET for Android;
 • Wejdź w Menu znajdujące się w lewym, górnym rogu ekranu aplikacji;
 • Kliknij Licencja, a następnie wprowadź klucz licencyjny otrzymany mailem od home.pl
Antywirus na Androida - Eset

Funkcja antywirus w ESET for Android

Funkcja antywirus w aplikacji mobilnej ESET NOD32 pozwala na przeskanowanie Twojego smartfona. Dodatkowo aplikacja ESET udostępnia możliwość ustawienia skanowania wyłącznie podczas ładowania telefonu oraz zaplanowania daty i godziny przeskanowania telefonu pod kątem złośliwego oprogramowania.

Antywirus Eset na Androida

Anti-Theft w ESET for Android

Funkcja Anti-Theft pozwala zlokalizować lub zablokować skradziony lub zagubiony smartfon. Dzięki Anti-Theft możesz w prosty sposób zlokalizować swój smartfon, a jeżeli obawiasz się o przejęcie danych przez złodzieja, dzięki Anti-Theft możesz zablokować zdalnie dostęp do urządzenia.

Moduł antykradzieżowy - antywirus na Androida Eset

Funkcja Anti-Theft wymaga utworzenia bezpłatnego konta na portalu my ESET. Dzięki temu można śledzić lokalizację oraz aktywność na Twoim smartfonie. Dodatkowo możesz ustawić swoją kartę SIM jako zaufaną. Dzięki temu podczas próby jej wyjęcia i zastąpienia inną, aplikacja ESET for Android zablokuje urządzenie.

Ochrona przed atakami typu Phishing w ESET for Android

Phishing na urządzeniach mobilnych może dotyczyć zarówno przychodzących fałszywych połączeń i wiadomości SMS, jak i podrobionych stron internetowych i emaili. Aplikacja ESET for Android posiada funkcję zabezpieczającą użytkownika przed oszustwami. Aby ją aktywować kliknij Ochrona przed atakami typu Phishing.

ochrona przed phishingiem - antywirus Android

Blokada aplikacji w ESET for Android

W sytuacji, gdy ze smartfona korzysta więcej niż jeden użytkownik lub gdy na urządzeniu są zainstalowane ważne aplikacje np. e-bankowość, warto zastosować funkcję Blokada Aplikacji. Dzięki niej ustawisz dodatkowy poziom zabezpieczeń przy uruchomieniu danej aplikacji – oprócz hasła, PINu lub wzoru odblokowania ekranu, trzeba będzie podać dodatkowe hasło lub PIN ustawione przez użytkownika. Klikając w opcję Blokada Aplikacji smartfon wyświetli aplikacje zainstalowane na urządzeniu, dzięki czemu użytkownik będzie mógł wybrać, które powinny otrzymać dodatkową ochronę.

Sieć domowa w ESET for Android

Funkcja Sieć Domowa w ESET for Android pozwala na kontrolę urządzeń podpiętych do wewnętrznej sieci domowej. Dzięki temu użytkownik ma pewność, że żadne nieautoryzowane urządzenie nie łączy się z wewnętrzną siecią domową.  

Audyt zabezpieczeń w ESET for Android

Dzięki funkcji Audyt zabezpieczeń w ESET for Android sprawdzisz stan zabezpieczeń smartfona z jednej, prostej konsoli administracyjnej.

 • W sekcji Monitorowanie urządzenia użytkownik otrzymuje dostęp do ważnych ustawień z punktu widzenia zarządzania smartfonem.
 • W sekcji Audyt aplikacji użytkownik może w łatwy sposób sprawdzić z jakich uprawnień korzystają wybrane aplikacje zainstalowane na jego telefonie z systemem Android.
Antywirus na Androida - audyt aplikacji

Bitdefender Security for Android – klucz do ochrony Twojego smartfona

Bitdefender jest znaną i docenianą na całym świecie firmą dostarczającą oprogramowanie i rozwiązania antywirusowe. Jego czołową aplikacją, chroniącą użytkowników smartfonów z systemem Android jest Bitdefender Security for Android. Sprawdź jakie funkcje posiada aplikacja i dlaczego jest polecana przez ekspertów zajmujących się cyberbezpieczeństwem.

Bitdefender - skuteczny antywirus na Androida

Jak włączyć ochronę smartfona z systemem Android w aplikacji Bitdefender Security for Android?

 • Wejdź na stronę home.pl i odbierz licencję na oprogramowanie Bitdefender Security for Android;
 • W swoim smartfonie wejdź do sklepu Google Play i pobierz aplikację Bitdefender Security for Android;
 • Wejdź w menu znajdujące się w prawym dolnym rogu aplikacji (ikona 3 kropek), a następnie kliknij ikonę Twojego konta;
 • W celu uaktualnienia aplikacji do poziomu premium, kliknij Dodaj kod aktywacyjny, a następnie wprowadź kod otrzymany mailem od home.pl.

Panel nawigacyjny w aplikacji Bitdefender Security for Android

Panel nawigacyjny aplikacji Bitdefender Security for Android pozwala na łatwy dostęp do wszystkich funkcjonalności aplikacji. Dzięki niemu za pomocą jednego okna użytkownik może całościowo zarządzać bezpieczeństwem całego smartfona.

Funkcja Skaner Złośliwego Oprogramowania w aplikacji Bitdefender Security for Android

Funkcja Skaner Złośliwego Oprogramowania skanuje zawartość urządzenia w poszukiwaniu zagrożeń. Klikając guzik Rozpocznij skanowanie użytkownik inicjuje proces skanujący, który w zależności od zajętości smartfona z Androidem potrwa od kilkunastu sekund do kilku minut. Aplikacja w przejrzysty sposób pokazuje rezultat skanowania oraz ostrzega użytkownika w przypadku wykrycia niebezpiecznego oprogramowania bądź aplikacji.

Funkcja Ochrona Sieciowa w aplikacji Bitdefender Security for Android

Funkcja Ochrona Sieciowa zabezpiecza użytkownika przed niebezpiecznymi stronami internetowymi. Dodatkowo aplikacja wskazuje rekomendowane przeglądarki internetowe, które charakteryzują się wysokimi parametrami bezpieczeństwa, jak Chrome, Firefox etc.

Ochrona sieciowa w antywirusie na Androida - Bitdefender

Funkcja VPN w aplikacji Bitdefender Security for Android

VPN to szyfrowany protokół komunikacji, pozwalający na bezpieczne i poufne korzystanie z Internetu. VPN wbudowany w bezpłatną aplikację Bitdefender Security for Android udostępnia pakiet 200MB danych dziennie do przesłania bezpiecznym, zaszyfrowanym połączeniem VPN.

Wersja Premium od home.pl pozwala na nielimitowane przesyłanie danych poprzez szyfrowane połączenie VPN. Dodatkowo pełna licencja daje możliwość wyboru serwera bądź kraju, z którego użytkownik będzie łączył się z siecią.

VPN w Bitdefender - antywirus na Androida

Funkcja Moduł Antykradzieżowy w aplikacji Bitdefender Security for Android

Funkcja Moduł Antykradzieżowy pozwoli użytkownikowi na zlokalizowanie bądź zdalne zablokowanie zgubionego lub skradzionego smartfona z systemem Android. Ciekawą opcją jest automatyczne zrobienie zdjęcia przy 3 nieudanych próbach odblokowania urządzenia – z pewnością ułatwi to znalezienie potencjalnego złodzieja 😉 Dodatkowo za pomocą sieci użytkownik może zlokalizować, zablokować lub włączyć zdalnie alarm w urządzeniu.

Zabezpieczania smartfona przed kradzieżą w Bitdefender

Funkcja Prywatność Konta w aplikacji Bitdefender Security for Android

Funkcja Prywatność Konta pozwala na zweryfikowanie czy konto mailowe użytkownika nie znajduje się w bazach danych, które świadczą o przypadkach naruszenia danych. Dzięki wpisaniu swojego adresu email do funkcji Prywatność Konta użytkownik sprawdzi czy nie jest zagrożony wyciekiem danych bądź nową kampanią spamową.

Funkcja Blokady Aplikacji w Bitdefender Security for Android

Funkcja Blokady Aplikacji w Bitdefender Security for Android zwiększa bezpieczeństwo aplikacji zainstalowanych na smartfonie z systemem Android. Dzięki niej użytkownik może nadać dodatkowe zabezpieczenia wybranym z listy aplikacjom, dzięki czemu uzyskuje pewność, że np. osoby bądź współpracownicy znający hasło odblokowania telefonu, nie otrzymają dostępu do wybranych aplikacji.

Antywirus na smartfon z Androidem - blokada aplikacji

Kaspersky Internet Security for Android – zaufany lider mobilnego bezpieczeństwa

Kaspersky Internet Security for Android to specjalna wersja antywirusa na system Android, znany z tabletów i smartfonów. Aplikacja mobilna zapewnia kompleksową ochronę przed zagrożeniami.

Jak włączyć ochronę smartfona z systemem Android w aplikacji mobilnej Kaspersky Internet Security for Android?

 • W swoim smartfonie wejdź do sklepu Google Play i pobierz aplikację Kaspersky Internet Security for Android;
 • Po zainstalowaniu zaakceptuj umowę licencyjną i warunki użytkowania;
 • Następnie w polu Użyj kodu aktywacyjnego wprowadź kod aktywacyjny otrzymany mailem od home.pl
Kaspersky - antywirus na Androida

Skanowanie Kaspersky Internet Security for Android

Aplikacja Kaspersky Internet Security zapewnia zaawansowaną funkcje skanowania smartfonu z systemem Android. W momencie wykrycia zagrożenia, aplikacja poddaje kwarantannie podejrzane oprogramowanie lub usuwa je z urządzenia.

Skuteczny antywirus na smartfony z Androidem - skanowanie antywirusowe Kaspersky

Aktualizacja Kaspersky Internet Security for Android

Aktualizacja zapewnia najnowszą wersję aplikacji wraz bieżącą sygnaturą zagrożeń i wirusów. Częste aktualizacje aplikacji zapewniają ochronę, również przez najnowszymi zagrożeniami na system Android.

Ochrona w czasie rzeczywistym Kaspersky Internet Security for Android

Funkcja Ochrony w czasie rzeczywistym zapewnia użytkownikowi bezpieczeństwo, również podczas instalacji nowego oprogramowania lub pobierania plików z sieci. Aplikacja poinformuje użytkownika, czy pobierane dane zawierają złośliwy kod.

Ochrona w czasie rzeczywistym - Kaspersky for Android

Filtr połączeń Kaspersky Internet Security for Android

Aplikacja Kaspersky Security for Android pozwala na stworzenie czarnej listy numerów telefonu. Dzięki tej funkcji niechciani rozmówcy zostaną zablokowani i nie będą mogli skontaktować się z użytkownikiem. 

Anti-Theft Kaspersky Internet Security for Android

Funkcja Anti-Theft wymaga stworzenia bezpłatnego konta w usłudze My Kaspersky. Dzięki temu i podpięciu urządzenia do konta, użytkownik uzyskuje możliwość zdalnego odnalezienia i zablokowania urządzenia, włączenie głośnego alarmu lub usunięcia wszystkich danych z smartfona.

Moduł antykradzieżowy - Kaspersky for Android

Blokada aplikacji Kaspersky Internet Security for Android

Funkcja Blokada aplikacji jest niezwykle przydatna, gdy do urządzenia dostęp posiada więcej niż jeden użytkownik. Dzięki zablokowaniu wybranych aplikacji dodatkowym hasłem, właściciel smartfona np. rodzic ma pewność, że inne osoby współużytkujące urządzenie, np. dzieci nie będą mogły wejść do zabezpieczanych aplikacji.

Ochrona Internetu Kaspersky Internet Security for Android

Funkcja Ochrona Internetu to dodatkowa funkcjonalność aplikacji, chroniąca użytkownika przez złośliwymi stronami internetowymi, w tym przed phishingiem. Włączenie tej funkcji zapewni dodatkową ochronę podczas przeglądania Internetu za pomocą smartfona.

Antywirus na smartfona z androidem - ochrona przeglądarki

Antywirus na Android z ochroną rodzicielską

Jeśli poszukujesz najlepszych zabezpieczeń na Android dla urządzenia Twojego dziecka, możesz skorzystać z Kaspersky Total Security, dzięki któremu zabezpieczysz smartfon przed wirusami i oszustwami phishingowymi. Dzięki Total Security wprowadzisz narzędzia kontroli rodzicielskiej na telefonie Android oraz zabezpieczysz dostęp do kont dzięki menadżerowi haseł.

Który antywirus na system Android wybrać? Sprawdź porównanie 2020

Zarówno ESET NOD32 for Android, Bitdefender Security for Android jak i Kaspersky Internet Security for Android to czołowe programy antywirusowe na Androida. Wszystkie 3 aplikacje zawierają najważniejsze z punktu widzenia użytkownika smartfona funkcjonalności, tj. skan antywirusowy, funkcję antykradzieżową czy ochronę aplikacji przed nieautoryzowanym dostępem.

Jeżeli szukasz dodatkowych informacji o zabezpieczeniach mobilnych systemów operacyjnych lub jakie programy antywirusowe wybrać w 2020 roku, zapoznaj się z naszym artykułem: