Wpisz poszukiwane słowo i wciśnij Enter.

Strona WWW dla lekarza – o czym należy pamiętać?

Strona WWW dla lekarza – o czym należy pamiętać?

Strona internetowa dla lekarza służy jako wirtualne biuro, które reprezentuje jego praktykę w Internecie. Jej odpowiednia konstrukcja nie tylko pozwoli przyciągnąć większą ilość pacjentów, ale i wspomoże budowanie profesjonalnego wizerunku.

Jeśli jesteś lekarzem i chciałbyś założyć własną stronę Internetową to doskonale trafiłeś. W tym artykule poznasz 6 zasad, których należy przestrzegać podczas tworzenia strony internetowej dla lekarza.

Przedstaw swoją wizję projektantowi strony internetowej

Jakość strony w dużym stopniu wpłynie na to, jak będziesz postrzegany jako lekarz. Z tego powodu warto skorzystać z usług profesjonalistów, którzy zadbają o jak najlepszy projekt. Oczywiście bardzo prawdopodobne jest to, że początkowo nie będziesz wiedział, w jakim kierunku pójść. Niemniej jednak osoba projektująca stronę na pewno pomoże Ci podjąć odpowiednie decyzje.

Dobrym krokiem będzie także przeanalizowanie innych stron medycznych z kraju i z zagranicy – zastanów się, jakie cechy wspólne takich stron zauważasz i które z nich chciałbyś widzieć u siebie. Zapisuj linki do tych stron i rób zrzuty ekranu. Takie wskazówki bardzo pomogą w zaprojektowaniu strony WWW, która będzie Ci się podobać i sprosta Twoim oczekiwaniom.

Design powinien być skierowany do konkretnej grupy docelowej

W samej branży medycznej można wyróżnić bardzo wiele specjalizacji, które są jednocześnie skierowane do różnych grup klientów. Strony lekarzy powinny dlatego swoim wyglądem jasno wskazywać, kto jest ich grupą docelową.

Z tego powodu witryna pediatry może pozwolić sobie na więcej kolorów, gdyż jest skierowana do dzieci (a w zasadzie ich rodziców). Strony internetowe ginekologa oraz androloga także będą się różnić, jako że klientami tych specjalistów są odpowiednio kobiety i mężczyźni. Jeśli z kolei jako lekarz pracujesz z seniorami lub osobami niepełnosprawnymi, projekt strony tym bardziej musi to odzwierciedlać, aby takie grupy mogły swobodnie znaleźć na stronie potrzebne informacje. Wszystkie te czynniki są bardzo istotne podczas tworzenia strony internetowej.

W przystępny sposób przedstawiaj najważniejsze informacje

Ludzie odwiedzający stronę dla lekarza powinni nie tylko rozpoznać, z jakim specjalistą mają do czynienia, ale i od razu znaleźć najważniejsze informacje.

Niektóre z zasad, których warto się trzymać, to:

  • przejrzystość – wszystkie podstrony powinny jasno wskazywać, do czego są przeznaczone np. „Badania”, „Kontakt” itp.
  • czytelność – Zawieraj jasno określone wezwania do działania np. „Umów się na wizytę ze specjalistą”.
  • hierarchia – najważniejsze informacje (jak np. zakres usług) powinny znaleźć się na samej górze, podczas gdy te mniej istotne znacznie niżej.

Ogólnie rzecz biorąc, celem strony dla lekarza jest to, aby odwiedzający byli w stanie jak najszybciej dowiedzieć się, że oferujesz dokładnie takie usługi, jakich potrzebują. Warto dlatego sprawić, aby ten proces był jak najłatwiejszy.

Strona WWW dla lekarza powinna w czytelny sposób komunikować o zakresie i specyfice zabiegów oraz badań jakie oferuje praktyka

Optymalizacja pod urządzenia mobilne to podstawa

Od marca 2018 roku Google oficjalnie zaczęło wprowadzać w życie tzw. mobile first indexing. Termin ten oznacza, że wyszukiwarka przy ogólnej ocenie strony internetowej pod kątem pozycjonowania wyjściowo bierze pod uwagę wersję na urządzenia mobilne. Jeśli Twoja strona dla lekarza nie będzie jej mieć lub będzie ona słabo zoptymalizowana, znacznie ucierpi na tym ranking witryny.Nie da się ukryć, że zmiana ta w dużym stopniu wpłynęła na proces tworzenia stron WWW.

Udział mobile w ruchu internetowym

Google podjęło taką decyzję, gdyż w 2017 roku ruch w Internecie generowany na urządzeniach mobilnych przekroczył 50% całościowego ruchu. Obecnie udział ten w zasadzie stale się powiększa:

Z tego powodu podczas projektu strony należy uważnie ustalać, jakie elementy zostaną na niej zawarte. Niektóre pomysły mogą dobrze wyglądać na wersji przygotowanej dla komputerów, jednak na smartfonach stają się nieczytelne.

Dlatego planując projekt strony internetowej, ustal ze specjalistą nie tylko jej wygląd na komputery, ale też widok dla użytkowników smartfona. Najlepiej, jeżeli ten drugi będzie równie intuicyjny w obsłudze, co najpopularniejsze aplikacje mobilne. Ułatwi to użytkownikom poruszanie się po Twojej stronie. Co za tym idzie – pomoże Ci to w realizacji nadrzędnego celu Twojej strony internetowej, czyli pozyskania nowego pacjenta.

Ułatw odwiedzającym kontakt

Jak wspomnieliśmy, celem strony internetowej dla lekarza jest to, aby odwiedzający ją mogli szybko i przystępnie zapoznać się z Twoimi usługami. Jednak koniec końców strona osiąga swój cel, jeśli przekłada się na większą ilość zapytań telefonicznych, mailowych, czy wizyt w gabinecie. Aby jednak do tego doszło, należy potencjalnym pacjentom ułatwić ów kontakt.

Formularz kontaktowy na stronie dla lekarza – co powinno się w nim znajdować?

Dobrze jest dlatego przygotować rozbudowaną sekcję „Kontakt” wraz z odpowiednio przygotowanym formularzem kontaktowym. Dzięki niemu odwiedzający będą mogli podać najważniejsze informacje takie jak: imię, nazwisko, numer kontaktowy, objawy, informacje na temat ubezpieczenia zdrowotnego itp. Bardziej zaawansowane funkcje pozwolą im nawet na rezerwowanie wizyty w specjalnie przygotowanym do tego celu kalendarzu. Zdecydowanie ułatwi to i zautomatyzuje proces umawiania pacjentów na badania.

Dziel się przydatnymi poradami

Wszystkie omówione poprzednio porady odnośnie do projektu strony WWW dla lekarza są bardzo ważne, ale nie należy na nich poprzestać. Dobrym pomysłem będzie także założenie bloga. Warto dzielić się na nim profesjonalną wiedzą medyczną. Obecnie w Internecie można znaleźć niestety wiele niesprawdzonych i pseudonaukowych porad medycznych, dlatego informacje pochodzące prosto od specjalisty w swojej dziedzinie są tym bardziej konieczne i co ważniejsze – o wiele lepiej postrzegane przez algorytmy Google.

Dobrym rozwiązaniem będzie także publikowanie wpisów, które rozwieją pewne wątpliwości potencjalnych pacjentów, czy też wytłumaczą im, jak przygotować się do wizyty. Jeśli Twoi pacjenci z kolei często zadają pewne pytania, dobrze będzie stworzyć na ich podstawie osobny artykuł na blogu. Dzięki temu nie będziesz musiał ciągle im tłumaczyć pewnych spraw – wystarczy, że odeślesz ich do sprawnie przygotowanego artykułu.

Pozostaw projektowanie strony internetowej dla lekarza profesjonalistom

Pamiętaj, że Twoja strona WWW powinna odzwierciedlać Twój profesjonalizm i specjalizację. Skorzystaj dlatego w tym celu z usług specjalistów. W home.pl tworzymy strony internetowe na przystępnej platformie WordPress także dla lekarzy. Dajemy jednocześnie 3 serie poprawkowe, dzięki czemu Twoja strona będzie dokładnie taka, jak chcesz.

Aby otrzymać darmową wycenę stworzenia strony WWW dla Twojej firmy, wejdź na https://home.pl/tworzenie-stron-internetowych/#formularz i prześlij formularz kontaktowy wraz ze swoim numerem telefonu. Skontaktujemy się z Tobą tak szybko, jak to możliwe, aby przedstawić Ci naszą wizję.

Sprawdź też nasze inne artykuły przydatne dla lekarzy, chcących kreować swój wizerunek w Internecie: