Wpisz poszukiwane słowo i wciśnij Enter.

Windows 7: Pełnoekranowy komunikat przypomni o niebezpieczeństwie systemu

Windows 7: Pełnoekranowy komunikat przypomni o niebezpieczeństwie systemu

Po 10 latach, kończy się wsparcie dla Windows 7. Oznacza to, że system operacyjny nie będzie już otrzymywał aktualizacji i łatek bezpieczeństwa. Microsoft od dłuższego czasu stara się przekonać użytkowników Siódemki do aktualizacji na nowy system. Od 15 stycznia wyświetlą się nowe komunikaty systemowe.

Kiedy koniec wsparcia Windows 7?

Od dawna znamy datę zakończenia wsparcia dla Windows 7 – 14 grudnia 2020 roku, wciąż używany na całym świecie, system Windows 7 utraci aktualizacje i łatki zabezpieczenia. Co oznacza zakończenie wsparcia dla użytkowników? Brak aktualizacji bezpośrednio wpływa na bezpieczeństwo systemu, który nie otrzymuje nowych definicji złośliwego oprogramowania i najnowszych wersji programów.

Zaktualizuj swój system już dziś! Kup licencję Windows 11 Pro i korzystaj z nowego, szybszego i bezpiecznego systemu na swoim komputerze!

Pozostawia to duże luki, które mogą zapewnić dostęp do danych niepowołanym osobom oraz zwiększyć podatność komputerów na ataki wirusów jak ransomware. Dodatkowo, programy przeznaczone na Siódemkę mogą otrzymywać mniej lub w ogóle nie otrzymywać aktualizacji, pozbawiając użytkowników nowych funkcji i poprawek wydajności.

Zaktualizuj swój system już dziś! Kup Windows 10 Pro już dziś i korzytstaj z nowego, szybkiego i bezpiecznego systemu Windows!

Pełnoekranowy komunikat o zakończeniu wsparcia

Microsoft, dbając o bezpieczeństwo i wydajność działania swoich usług, jak np. pakietu Office 365, od dłuższego czasu przypomina i przekonuje użytkowników do przejścia z Windows 7 na najnowszy system. Wcześniej były to między innymi komunikaty systemowe oraz wiadomości email. Gigant z Redmond zapowiedział, że 15 stycznia 2020 roku, dzień po dacie zakończenia wsparcia technicznego, użytkownicy zobaczą nowy komunikat.

Kiedy koniec wsparcia Windows 7?
Komunikat o końcu wsparcia z początku 2019 roku.

Prawdopodobnie jako jedno z ostatnich przypomnień, wyświetlone będzie na przestrzeni całego ekranu. Komunikat poinformuje wszystkich o tym, że komputer nie posiada już wsparcia i jest bardziej podatny na ataki. Komunikat ma być wyświetlany, dopóki użytkownik nie kliknie jednego z trzech przycisków: dowiedz się więcej, przypomnij później oraz nie przypominaj.

Jakie wersje dostaną komunikat zakończenia wsparcia Windows 7?

Pomimo zakończenia wsparcia dla wszystkich wersji, tylko wybrane systemy otrzymają pełnoekranowe przypomnienie. Komunikat wyświetli się dla wszystkich, którzy korzystają z następujących wersji Windows 7:

  • Starter (Service Pack 1),
  • Home (Basic Service Pack 1),
  • Home (Premium Service Pack 1),
  • Ultimate (Service Pack 1),
  • Professional (Service Pack 1).

Czy jest możliwość przedłużenia wsparcia Windows 7?

Tak, jednak tylko dla licencji komercyjnej Windows 7 Professional. Użytkownicy systemu operacyjnego Windows 7 Professional mogą skorzystać z przedłużenia daty wsparcia do stycznia 2023 roku. Usługa Extended Security Update dostępna będzie do kupna bezpośrednio od Microsoftu, i zapewni aktualizacje potrzebne do działania systemu i jego aplikacji, jednak z każdym rokiem będzie kosztować coraz więcej.