Wiadomości

Czy Google stworzy konkurencję dla Microsoft Teams i Slack?

Na obecnym rynku komunikatorów biznesowych nieprzerwanie rządzą Microsoft Teams oraz Slack. Jednak jak się okazuje, Google nie daje za wygraną i pracuje nad rozwiązaniem, które w niedługim czasie może stać się poważną konkurencją dla obecnie wykorzystywanych rozwiązań. Sprawdź co planuje Google oraz jak wpłynie to na użytkowników pakietu Google Workspace.

Microsoft Teams vs. Slack, który ma więcej użytkowników?

Choć komunikator Slack jest starszy, to jednak dynamiczny rozwój Microsoft Teams i zaawansowana integracja z innymi narzędziami pakietu przekonuje coraz więcej organizacji do korzystania z pakietu Office 365. Jak podje gigant z Redmond, Microsoft Teams w listopadzie 2019 roku przekroczył 20 milionów aktywnych użytkowników, przy jednoczesnym dynamicznym wzroście aż o 7 milionów użytkowników w ciągu 4 miesięcy. Choć Slack stara się różnymi metodami dyskredytować konkurenta, to jednak faktem jest, że obecnie Microsoft Teams posiada dwukrotnie większą liczbę użytkowników niż Slack.

Czy Google stworzy konkurencję dla Microsoft Teams?

Rynek komunikatorów biznesowych jest bardzo atrakcyjny dla Google. Pokusa stworzenia narzędzia, które z jednej strony będzie integratorem innych narzędzi pakietu Google Workspace, z drugiej strony stanie się alternatywą dla rozwiązań Microsoft i Slack, jest bardzo silna. Dodatkowo rynek oczekuje, że użytkownicy pakietu Google Workspace otrzymają rozwiązanie analogiczne do tego, które Microsoft wprowadził w pakiecie Office 365.

Nowa aplikacja integrująca narzędzia Google Workspace wejdzie w skład pakietu i będzie wspierana przez usługi chmurowe Google Cloud. Narzędzie będzie integrować m.in. Dysk, Dokumenty, pocztę Gmail, Spotkania i komunikator Hangouts. Już niedługo Google przedstawi biznesowi oficjalne założenia i plany dotyczące stworzenia nowego narzędzia. Wiadomo już, że będzie ono poważnym wyzwaniem dla Microsoft Teams, który teraz dostępny jest bezpłatnie na okres 6 miesięcy oraz Slack.

home.pl wspiera rozwój firm w Internecie

home.pl jest największym w Polsce dostawcą usług internetowych dla klientów biznesowych i indywidualnych. Jako członek globalnej grupy United Internet firma jest liderem branży również w Europie.

#wspieramyrozwójfirm