Wiadomości

Ikony Microsoft Outlook na iOS i Android odmienione w stylu Fluent Design

Niedawno Microsoft ogłosił wprowadzenie stylu graficznego Fluent Design w aplikacjach pakietu Office użytkowanych na urządzeniach mobilnych. Proces przeprojektowywania, oprócz zmiany szaty graficznej, skupia się na poprawie wydajności funkcjonowania aplikacji. W najnowszej aktualizacji aplikacji Office 365 można zauważyć graficzne zmiany w duchu Fluent Design w mobilnej aplikacji Outlook na iOS i Android.

Mobilny Outlook na iOS i Android w Fluent Design

Już od dłuższego czasu styl graficzny Fluent Design jest wdrażany wśród aplikacji i narzędzi Microsoft. Część użytkowników zwraca uwagę na bardzo długi proces wdrażania zmian w ikonach, jednak jednocześnie chwali styl Fluent Design za język komunikacji wizualnej i dostosowanie linii graficznej do funkcjonalności aplikacji. Z drugiej strony podzielenie procesu wprowadzania zmian zmniejsza ryzyko wystąpienia ewentualnego błędu, a trzeba przyznać, że materiałów do zmian było bardzo dużo.

Outlook na Android i iOS uzyskuje nowy wygląd zgodny z duchem Fluent Design

Nowe ikony w mobilnym Outlook na iOS i Android powinny przypaść użytkownikom do gustu, tak jak pozostałe propozycje od Microsoft w duchu Fluent Design. Aplikację Outlook można pobrać bezpłatnie z platform Google Play oraz AppStore.

home.pl wspiera rozwój firm w Internecie

home.pl jest największym w Polsce dostawcą usług internetowych dla klientów biznesowych i indywidualnych. Jako członek globalnej grupy United Internet firma jest liderem branży również w Europie.

#wspieramyrozwójfirm