Wpisz poszukiwane słowo i wciśnij Enter.

Nowość w interfejsie aplikacji Office 365 oraz office.com

Nowość w interfejsie aplikacji Office 365 oraz office.com

Office 365 jest rdzenną częścią wielu usług świadczonych przez Microsoft, na których polegają przedsiębiorstwa małe i duże na całym świecie. Od dłuższego czasu Office przechodzi transformację – tym razem zmiana trafia do głównych stron klasycznych i internetowych aplikacji Office.

Nowe opcje przypinania aplikacji

Microsoft wciąż wprowadza zmiany w działaniu swoich aplikacji oraz środowiska, w którym się znajdują. Wprowadzane nowości mają na celu poprawienie działania aplikacji i doświadczenia pracy z narzędziami Office 365. W najnowszej aktualizacji Office 365 otrzyma kilka zmian wpływających na interfejs przypiętych aplikacji i menu ich uruchamiania.

Jak przypiąć aplikacje w Office?

Microsoft wprowadza trzy zmiany związane z przypinaniem i działaniem przypiętych aplikacji pakietu Office. Pierwszą z nich jest dodanie nowych opcji administratorskich w chmurze Azure. Administratorzy będą mogli wybrać trzy aplikacje, które mają zostać przypięte w menu uruchamiania aplikacji wszystkich użytkowników organizacji. Każdy użytkownik będzie mógł ręcznie odpiąć aplikacje wybrane przez administratorów, jednak jeśli będą dobrze dobrane do wymagań użytkowników, mogą one pozytywnie wpłynąć na wydajność pracy z Office 365 w przeglądarce.

Automatyczne przypinanie narzędzi Office

Pakiet Office 365 otrzyma też automatyczne przypinanie aplikacji, które będzie odbywało się na bazie czasu i częstotliwości użytkowania danego narzędzia. Automatyzacja takich procesów  także może pozytywnie odbić się na szybkości i wygodzie pracy. Oczywiście, każdą automatycznie przypiętą aplikację można ręcznie odpiąć. Trzecia zmianą jest odwrotność poprzedniej nowości – nieużywane narzędzia Office nie będą automatycznie odpinane. Zostaną w menu szybkiego dostępu dopóki użytkownik samemu ich nie odepnie.

Automatyczne przypinanie aplikacji Office 365

Microsoft wprowadza jeszcze jedną nowość do Azure Active Directory. Wkrótce, administratorzy otrzymają opcję grupowania i personalizacji widoku Galerii w Office 365. Pozwala ona na odkrywanie nowych i dostępnych aplikacji w środowisku organizacji Office 365. Wszystkie wspomniane zmiany niedługo trafią do użytkowników.