Wpisz poszukiwane słowo i wciśnij Enter.

Miliard urządzeń z Windows 10. Microsoft chwali się wielkim osiągnięciem!

Miliard urządzeń z Windows 10. Microsoft chwali się wielkim osiągnięciem!

Windows 10 jest najnowszą wersją znanego i używanego na całym świecie systemu operacyjnego. Microsoft pochwalił się, że w końcu przekroczony został cel wyznaczony podczas premiery Dziesiątki.

Ile urządzeń korzysta z Windows 10? Okrągły miliard!

Kiedy Microsoft wypuścił na świat kolejną wersję systemu operacyjnego, postawiony został cel – osiągnąć miliard urządzeń z zainstalowanym Windowsem 10 w przeciągu trzech lat. Termin niestety został przesunięty, ze względu na porażkę mobilnego Windowsa, który nie przebił się przez silną konkurencję w postaci iOS i Androida.

Microsoft właśnie ogłosił, że oryginalny cel został przekroczony – ponad 1,000,000,000 urządzeń korzysta z najnowszego systemu Windows. Na tą liczbę składają się komputery stacjonarne, laptopy, konsole Xbox oraz urządzenia HoloLens.

Nowe urządzenia Microsoft Windows 10X
Surface Duo i Neo z Windows 10X

„Z przyjemnością ogłaszamy, że ponad miliard osób wybrało system Windows 10 w 200 krajach, co daje ponad miliard aktywnych urządzeń z systemem Windows 10” można przeczytać w oficjalnym komunikacie, którego autorem jest Yusuf Mehdi. Ciekawostką jest to, że Windows 10 jest „jedynym systemem operacyjnym w sercu ponad 80 000 modeli i konfiguracji różnych laptopów i urządzeń 2 w 1 od ponad 1000 różnych producentów.”

Windows 10 jest na dobrej drodze do dalszego wzrostu. W przeciągu ostatnich 6 miesięcy liczba użytkowników wzrosła o 100 milionów użytkowników, co prawdopodobnie jest związane ze styczniowym zakończeniem wsparcia dla Windows 7. Coraz większa integracja z pakietem Office 365 oraz usługami rozrywkowymi jak Xbox, z pewnością przekona większą liczbę użytkowników do skorzystania z Windowsa 10.

Dalej używasz komputera z Windows 7? Koniec wsparcia oznacza duże zagrożenie dla Twoich danych! Dowiedz się, czy wciąż możesz zaktualizować Siódemkę do Windows 10 za darmo: