Wpisz poszukiwane słowo i wciśnij Enter.

Power BI z większą ilością funkcji na urządzeniach mobilnych

Power BI z większą ilością funkcji na urządzeniach mobilnych

Power BI to potężne narzędzie analityczne od Microsoftu, pomagające w prosty sposób zobrazować duże zestawy danych i liczb. Power BI pozwala na szybki dostęp do wizualizacji danych nie tylko na urządzeniach o dużej mocy obliczeniowej jak komputery i laptopy, ale również doskonale współpracuje z urządzeniami mobilnymi z systemami operacyjnymi Android i iOS. W ostatnim czasie Microsoft dodał dodatkowe funkcje do aplikacji mobilnej Power BI, dzięki czemu generowane raporty i wizualizacje stają się jeszcze przystępniejsze dla użytkownika.

Funkcja – pojedyncze stuknięcie w raportach

Aby przyspieszyć interakcję z danymi w Power BI, włącz funkcję Pojedyncze stuknięcie. Kiedy funkcja jest aktywna, wystarczy kliknąć raz w wybrany element raportu, aby rozpocząć pracę z danymi. Kiedy funkcja jest wyłączona, trzeba wykonać dwa kliknięcia – pierwsze, aby wybrać element i drugie, aby rozpocząć interakcję.

Funkcja – zadokowanie stopki raportu

Microsoft wprowadził funkcję pozwalającą użytkownikowi wybrać, czy stopka raportu ma być na stale zakotwiczona na dole dokumentu, czy ukryta i jej aktywność ma zostać oparta o interakcje użytkownika z aplikacją, np. przewijanie w dół.

Funkcja – odświeżanie raportu

Po aktualizacji użytkownik będzie mógł zdecydować o sposobie odświeżenia raportu. Jedną z dostępnych opcji jest przypięcie guzika odśwież do nagłówka raportu. Drugą możliwością jest akcja przeciągnij-aby-odświeżyć, tj. przeciągnięcie palcem z góry na dół na ekranie urządzenia.

Funkcja odśwież w aplikacji mobilnej Power BI z ułatwionym dostępem

Funkcja – wielokrotne zaznaczanie

Do raportów Power BI generowanych na urządzeniach mobilnych dodano obsługę wielokrotnego zaznaczania – funkcja multi-select. Po włączeniu jej w ustawieniach interakcji, każdy wybrany zakres danych jest dodawany do wcześniej zaznaczonych punktów, a ich zbiór jest prezentowany w wizualizacji raportu. Aby odznaczyć wybrany zakres i wyłączyć dane z raportu, wystarczy ponownie go wybrać.

Funkcja multi-select w aplikacji mobilnej Power BI

Jak pobrać Power BI?

Power BI to, oprócz Office 365 jedno z wielu narzędzi dla biznesu, oferowanych przez Microsoft. Aby dowiedzieć się jak pobrać i wdrożyć program Power BI oraz pozostałe narzędzia i aplikacje biznesowe Microsoft, skontaktuj się z ekspertem home.pl pod numerem +48 91 432 55 72.