Wiadomości

Jak backupować maile w Google Workspace? Kopia zapasowa Google Workspace w Dropsuite

Kopie zapasowe maili są jednym z łatwiejszych do zaimplementowania sposobów na ochronę firmowych danych, zawartych w wiadomościach. Jeśli poszukujesz rozwiązania dla backupu poczty w Google Workspace, zapoznaj się z profesjonalnym narzędziem do kopii zapasowych – Dropsuite.

Dlaczego firmy potrzebują backupu email?

Wiadomości mailowe bardzo często zawierają wartościowe dla biznesu informacje i dane. Liczba maili rośnie wraz z prowadzeniem biznesu, a usługi pocztowe często posiadają ograniczenia, które mogą usuwać stare wiadomości. Może się też zdarzyć, że dane zostaną uszkodzone wraz z usunięciem konta byłego pracownika lub w wyniku ataku wirusa na skrzynkę. Dlatego warto jest posiadać usługę, która zapisuje wiadomości i pozwala powrócić do nich po dowolnym czasie.

Korzyści płynące z tworzenia kopii zapasowej maili to między innymi:

 • Możliwość przywrócenia dowolnej wiadomości wraz z jej załącznikami
 • Dodatkowa warstwa bezpieczeństwa w przypadku uszkodzenia sprzętu/awarii serwerów
 • Łatwiejsze wyszukiwanie wiadomości i treści
 • Szybsze i prostsze przywracanie utraconych danych
 • Brak potrzeby sortowania poczty, by zdecydować co można usunąć

Archiwizuj dane z Google Vault

Google Workspace to profesjonalny zestaw aplikacji, który zawiera w sobie pocztę Gmail. Posiada ona podstawowe zabezpieczenia przed utratą , m.in. zachowanie usuniętych maili przez 30 dni w Koszu oraz możliwość przywrócenia wiadomości usuniętych z kosza przez administratora przez następne 25 dni. Po upłynięciu pełnego okresu odzyskiwania, ani użytkownik ani administrator nie mogą przywrócić wiadomości.

Częściowym rozwiązaniem problemu archiwizacji w pakiecie biurowym Workspace jest Google Vault – narzędzie służące do zarządzania i przechowywania danych Twojej organizacji. Korzystając z niego możesz blokować, wyszukiwać, eksportować i przechowywać dane użytkowników Google Workspace. Google Vault pozwala pobrać i wyświetlić maile usunięte z kosza Gmail, by odzyskać informacje i załączniki w nich zamieszczone. Jednak jeśli były one objęte zasadami lub blokadami, administrator nie będzie mógł ich przywrócić do skrzynki pocztowej użytkownika.

Google Vault dostępny jest w licencji Google Workspace Business Plus.
Zapoznaj się z ofertą na home.pl.

Dropsuite obsługuje pocztę Google Workspace

Google Vault nie jest jednak narzędziem do tworzenia masowych kopii zapasowych skrzynek pocztowych. Dodatkowo, koszt licencji Business Plus oznacza, że może to nie być najlepsza opcja archiwizowania danych z poczty Gmail dla każdej organizacji. Oznacza to, że firmy chcące tworzyć kopie zapasowe poczty, powinny skorzystać z zewnętrznego narzędzia. Jednym z takich narzędzi jest Dropsuite, który właśnie dodał wsparcie dla poczty Gmail w pakiecie Google Workspace.

Logo Dropsuite

Dropsuite to narzędzie stworzone w celu ułatwienia tworzenia i zabezpieczenia danych w usługach pocztowych jak Gmail. Dropsuite zabezpiecza Twoje dane przed utratą, automatycznie zapisując wszystkie wiadomości i ich załączniki w zewnętrznej usłudze. Pozwala to nie tylko na odzyskiwanie danych po ich usunięciu czy utracie, ale także zabezpiecza je przed atakami złośliwego oprogramowania jak ransomware.

Usługę backupu poczty Dropsuite możesz kupić w dwóch wersjach: na jedną skrzynkę bez limitu lub na wiele skrzynek z limitem przestrzeni. Obie wersje oferują tą samą funkcjonalność i łatwość obsługi oraz nie ograniczają czasu przechowywania danych.

Zalety korzystania z Dropsuite:

 • Automatyczne kopie zapasowe,
 • Niższa cena w porównaniu z Workspace Business Plus,
 • Przywracanie i pobieranie danych jednym kliknięciem,
 • Zaawansowane wyszukiwanie z ponad 20 parametrami,
 • Szyfrowanie 256-bitowe (AES).

Kopia zapasowa danych i dysków Google Workspace

Korzystając z Dropsuite możesz nie tylko tworzyć kopie zapasowe poczty, ale także większości danych związanych z kontem Google Workspace. Dzięki temu zabezpieczysz komunikację mailową oraz stworzysz kopię zapasową:

 • Dysku Google,
 • dysków współdzielonych,
 • kontaktów,
 • kalendarza,
 • zadań przypisanych do użytkowników.

Kopia zapasowa danych konta Google zwiększa bezpieczeństwo oraz pozwala archiwizować dane na dłuższy czas, niż jest to przewidziane w Vault. Backup danych umożliwia Ci przywrócenie wszystkich danych po usunięciu konta użytkownika czy ataku złośliwego oprogramowania.

Bądź pewny, że Twoje dane są zabezpieczone.
Sprawdź ofertę Dropsuite Backup na home.pl.

Kody rabatowe na Dropsuite.

home.pl wspiera rozwój firm w Internecie

home.pl jest największym w Polsce dostawcą usług internetowych dla klientów biznesowych i indywidualnych. Jako członek globalnej grupy United Internet firma jest liderem branży również w Europie.

#wspieramyrozwójfirm