Wiadomości

LastPass – zmiany w darmowej wersji. Co i kiedy się zmienia?

Generowanie mocnych haseł i zapisywanie ich w formie szyfrowanej w specjalnych aplikacjach stało się w ostatnich latach bardzo popularne. Korzystając z tego rozwiązania użytkownicy mogą zminimalizować ryzyko wycieku danych i kradzieży konta w mediach społecznościowych lub kont email. Na horyzoncie szykuje się jednak mała rewolucja – producent popularnego menadżera haseł LastPass wprowadzi 16 marca duże zmiany w darmowej wersji swojej aplikacji, które wpłyną na doświadczenie użytkowników.

Jak zmieni się darmowa wersja LastPass?

Dotychczas z darmowego konta LastPass mogłeś korzystać na dowolnym, wspieranym urządzeniu. Jednym kontem logowałeś się we przeglądarce lub aplikacjach na komputer i telefon, a synchronizacja danych np. przy dodawaniu nowych haseł była niezaburzona. Najważniejszą zmianą, która pojawi się 16 marca, jest rozdzielenie darmowych użytkowników pomiędzy urządzeniami mobilnymi i komputerami. Jak to będzie wyglądać w praktyce?

Przykładowo, jeśli 16 marca zdecydujesz, że chcesz korzystać z LastPass na komputerach – możesz zalogować się do swojego konta na nielimitowanej liczbie przeglądarek i komputerów. Nie będziesz jednak mógł się logować na urządzeniach mobilnych. W przypadku wyboru urządzeń mobilnych, sytuacja wygląda podobnie – zostaniesz pozbawiony możliwości logowania na komputerach.

Co ważne – LastPass nie zmusza od razu użytkowników do wybrania urządzeń na których zainstalowany będzie ten menadżer haseł. Po wprowadzeniu zmian każdy użytkownik darmowej wersji będzie miał do dyspozycji 3 próby do przełączenia się między komputerem, a smartfonem.

Aby zachować możliwość korzystania z menadżera haseł LastPass na wszystkich urządzeniach zalecane jest skorzystanie z subskrypcji Premium lub Family. Jeżeli Twoja firma planuje wdrożenie menadżera haseł – zapoznaj się z ofertą LastPass dla firm, dostępną w home.pl.

Dlaczego warto korzystać z LastPass? Dowiedz się, czy zapisywanie haseł w przeglądarce jest bezpieczne.

home.pl wspiera rozwój firm w Internecie

home.pl jest największym w Polsce dostawcą usług internetowych dla klientów biznesowych i indywidualnych. Jako członek globalnej grupy United Internet firma jest liderem branży również w Europie.

#wspieramyrozwójfirm