Wpisz poszukiwane słowo i wciśnij Enter.

Więcej uczestników widocznych w Meet oraz nowe funkcje komunikatora G Suite.

Więcej uczestników widocznych w Meet oraz nowe funkcje komunikatora G Suite.

W czasach, kiedy firmy szukają narzędzi do pracy zdalnej, producenci komunikatorów dla firm koncentrują coraz więcej zasobów, by wprowadzać nowe funkcje i udogodnienia swoim użytkownikom. Tym razem, Google wprowadza kilka nowych funkcji do Meet – komunikatora pakietu G Suite.

Jak zobaczyć więcej osób w Google Hangouts Meet?

Google Meet, dostępny w pakiecie Google Workspace dla firm, pozwala na prowadzenie wideorozmów i konferencji. Podobnie jak Microsoft Teams, przez dłuższy czas było widać tylko 4 ostatnio aktywnych uczestników. Wiele zespołów czekało na powiększenie tej liczby, by poprawić komunikację. Microsoft Teams niedawno zapowiedział zwiększenie liczby z 4 do 9 widocznych członków spotkania.

Google właśnie wprowadził aktualizację, która zwiększa liczbę widocznych uczestników z 4 do 16. Widok z 16 uczestnikami dostępny jest w widoku kafelek. Aby zmienić widok, podczas spotkania kliknij przycisk opcji, wybierz Zmień układ i zaznacz opcję Sąsiadująco. Google zapowiada, że w przyszłości liczba zostanie zwiększona, a interfejs spotkań może zostać poprawiony.

Widok kafelek w Hangouts
Ustawienia widoku w spotkaniu Meet

Nowe funkcje Meet – lepsza jakość wideo i tłumienie hałasu

Wraz z powiększeniem liczby widocznych uczestników spotkania, Meet otrzymał kilka funkcji, które z pewnością poprawią jakość spotkania w Google Workspace.

  • Wysoka jakość udostępnianego ekranu – o dziś, użytkownicy Meet mają możliwość udostępnienia pojedynczej zakładki Chrome, wraz z dźwiękiem z niej dochodzącym. Dzięki zastosowanej technologii, udostępnianie karty zapewnia najlepszą jakość udostępniania obrazu i dźwięku w Meet.
  • Tryb słabego oświetlenia – Google Meet został wyposażony w sztuczną inteligencję, która poprawi jakość i widoczność obrazu w otoczeniu ze słabym oświetleniem. Funkcja ta obecnie trafia do mobilnej aplikacji i w przyszłości zostanie zaimplementowana w internetowej aplikacji Meet.
  • Tłumienie hałasu – by zmniejszyć hałas dochodzący z mikrofonów uczestników i nie przerywać osobom, które prowadzą spotkania, Meet wkrótce otrzyma funkcje wygłuszania hałasu. Wygłuszanie np. szczekania psów czy klawiszy komputera początkowo dostępne będzie dla licencji Enterprise, lecz z czasem funkcja pewnie trafi do reszty użytkowników.

Poza dodawaniem nowych funkcji, Google udostępnił pewne funkcje, dostępne tylko w wersji Enterprise, dla wszystkich użytkowników komunikatora G Suite. Decyzja zapadła ze względu na rosnącą liczbę użytkowników i firm przechodzących na pracę zdalną. Dowiedz się więcej jakie funkcje otrzymał Meet i jak je uruchomić: