Wiadomości

Nowe funkcje Meet za darmo: Google przedłuża zaawansowane funkcje komunikatora do września!

Ze względu na obecną sytuację, związaną z epidemią koronawirusa, firmy i szkoły szukają narzędzi, które pozwolą im pracować zdalnie i sprawnie się komunikować. Google udostępnił zaawansowane funkcje komunikatora Hangouts za darmo, dla wszystkich użytkowników pakietu G Suite.

Google przedłuża dostępność funkcji Enterprise za darmo!

G Suite to usługa łącząca pocztę Gmail, przeglądarkowe aplikacje do edycji dokumentów i arkuszy oraz zaawansowane funkcje administratorskie. W pakiecie aplikacji dostępny jest także komunikator Google Meet, pozwalający na prowadzenie wirtualnych spotkań i wideokonferencji. W związku z panującą epidemią, coraz więcej firm zaczęło używać aplikacji G Suite do pracy zdalnej, w tym z komunikatora Meet do wewnętrznej komunikacji.

Aby ułatwić pracę firmom i szkołom w tym trudnym czasie, w marcu Google udostępnił zaawansowane funkcje Meet dla wszystkich użytkowników G Suite. Teraz, Google podjął decyzję o przedłużeniu dostępności zaawansowanych funkcji do 30 września 2020 roku. Oznacza to, że wszyscy użytkownicy G Suite mogą skorzystać z możliwości komunikatora Meet, które dotychczas były dostępne tylko w wersjach Enterprise pakietów aplikacji, przez znacznie dłuższy okres czasu.

W rozszerzonej, darmowej wersji Meet dostępne są:

  • większe spotkania, do 250 użytkowników na raz,
  • transmisje na żywo, do 100 tysięcy widzów wewnątrz domeny,
  • możliwość nagrywania spotkań i zapisywania ich w Dysku Google.

Jak uruchomić rozszerzoną wersję Meet za darmo?

Darmowe funkcje G Suite Meet są domyślnie wyłączone. Aby je włączyć należy uruchomić usługę Meet oraz zaznaczyć odpowiednie opcje w ustawieniach.

  1. Zaloguj się do panelu administracyjnego G Suite: https://admin.google.com/
  2. Przejdź do Aplikacje > G Suite.
  3. Sprawdź czy usługa Google Hangouts jest włączona. Jeśli nie, obok stanu usługi kliknij ikonę trzech kropek i wybierz Włącz dla wszystkich. Kliknij Włącz.
  4. Kliknij w nazwę usługi Google Hangouts, po czym kliknij panel Ustawienia Google Meet.
  5. Aktywuj opcje Nagrywanie i Transmisja klikając na nie i zaznaczając okienko Zezwalaj. Potwierdź decyzję klikając Zapisz.
G Suite nowe funkcje Meet za darmo

Limit użytkowników spotkań zostanie automatycznie zwiększony do 250 . Zmiany wprowadzone w G Suite mogą potrzebować 24 godzin na propagację po Twojej organizacji.

Dodaj komentarz