Wpisz poszukiwane słowo i wciśnij Enter.

Nowe emoji w Microsoft Teams. Zobacz jak będą wyglądać.

Nowe emoji w Microsoft Teams. Zobacz jak będą wyglądać.

Microsoft nie zwalnia z dodawaniem nowości w swoich aplikacjach. Do końca listopada Teams otrzyma nowe emoji, które będą dopasowane do filozofii Fluent Design, która wprowadzana jest w aplikacjach pakietu Microsoft 365 oraz systemie Windows 10 i Windows 11.

Teams otrzymuje odświeżone buźki i obrazki

Emoji to świetny sposób na ubarwienie i wyrażanie emocji w komunikacji tekstowej. Ich popularność rozkwitła dzięki rosnącej dostępności smartfonów z komunikatorami tekstowymi. Istnieje oficjalny zestaw buziek i obrazków, które adaptowane i interpretowane są przez twórców systemów komputerowych oraz urządzveń, by dostosować ich wygląd do designu danej firmy. Microsoft także posiada swój design emoji, lecz zdecydował się go odświeżyć, by lepiej pasował do filozofii Fluent Desing, widocznej w aplikacjach Office 365 dla firm oraz w nowych systemach Windows.

Odświeżone emoji zostały stworzone w 3D, dzięki czemu mają wyraźnie widoczny światłocień, w porównaniu do bardziej płaskich, jednolitych obrazków w poprzedniej wersji. Spora część nowych emoji Microsoft opatrzona została także animacją, co zdecydowanie doda im więcej charakteru. Jako, że emoji najczęściej wykorzystywane są w komunikacji, Microsoft Teams będzie jedną z pierwszych aplikacji, która otrzyma odświeżony zestaw obrazków. Mają one zostać dodane przed końcem listopada 2021.

Zobacz przykłady nowych emoji:

nowe emoji w Microsoft Teams

Microsoft jest także bardzo zaangażowany w postęp technologii umożliwiającej pracę zdalną. Dlatego gigant z Redmond chce wprowadzić kilka nowych emoji, które zdecydowanie przydadzą się w nowej, zdalnej rzeczywistości pełnej spotkań, żonglowania pracą i życiem prywatnym oraz… pracą w marynarce i bokserkach.

Emoji związane z pracą zdalną

Microsoft stworzył także piękną, zgodną z Fluent Design, animację, która przedstawia nowe emoji w akcji:

Jak dodawać emoji w Teams na komputerze?

Kiedy piszesz na czacie Microsoft Teams, możesz dodać emoji na dwa sposoby. Pierwszym z nich jest przycisk emoji widoczny pod polem wiadomości. Klikając ten przycisk zobaczysz buźki specjalnie stworzone dla Teams oraz inne kategorie emoji związane z naturą, przedmiotami czy symbole.

Jeśli chcesz skorzystać z bardziej rozbudowanego zestawu emoji, takiego jaki jest na wszystkich smartfonach, skorzystaj ze skrótu klawiszowego Windows + . (kropka). Dzięki niemu otworzysz okno emoji systemu Windows, z którego dodasz buźki i inne obrazki przy pomocy kliknięcia myszki.

menu emoji Windows w Teams

Skrót ten działa nie tylko w Teams, ale w dowolnym komunikatorze i edytorze tekstu na systemie Windows. Niektóre programy mogą jednak nie wspierać dodawania emoji do tekstu.