Wpisz poszukiwane słowo i wciśnij Enter.

Czym jest Microsoft Defender? Nowy panel bezpieczeństwa w Microsoft 365

Czym jest Microsoft Defender? Nowy panel bezpieczeństwa w Microsoft 365

Bezpieczeństwo to kluczowy aspekt każdego narzędzia, którym firmy przetwarzają i przechowują dokumenty. By zapewnić lepszą kontrolę nad zabezpieczeniami w organizacji, gigant z Redmond uruchomił nową platformę – Microsoft Defender. Zobacz, co zawiera i gdzie możesz z niej skorzystać.

Microsoft Defender – co to jest?

16 czerwca 2022 roku Microsoft uruchomił swoją swoją nową aplikację Microsoft Defender i udostępnił ją na systemach Windows, macOS, iOS oraz Android. Jak wielu użytkowników systemów Windows może wiedzieć, „Defender” to nazwa zintegrowanej z systemem aplikacji antywirusowej.

Czym więc wyróżnia się nowa usługa, oznaczona tą samą nazwą? Nowy Defender to aplikacja, mająca na celu uprościć zarządzanie cyberbezpieczeństwem i zapewnić więcej informacji o zabezpieczeniach na różnych urządzeniach.

Jak z niej skorzystać? Microsoft Defender został dodany do zasobów pakietów Microsoft 365 Personal oraz Microsoft 365 Family. Każdy właściciel tych subskrypcji może pobrać i zainstalować aplikację bez dodatkowych kosztów, by lepiej zabezpieczyć swoje dane i dokumenty.

Poznaj Windows 11 – najnowszy system operacyjny Microsoft

Microsoft Defender na PC

Co zawiera aplikacja bezpieczeństwa Defender?

Cel powstania aplikacji Microsoft Defender jest jeden, aplikacje jednak różnią się nieco pomiędzy systemami, ze względu na inne podejście do bezpieczeństwa producentów i uprawnienia, które zapewniają systemy.

Po stronie komputerów PC z systemem Windows, Microsoft Defender przyjmuję postać panelu zarządzania zabezpieczeniami (ochrona antywirusowa jest już zawarta w Windows Defender). W tym „panelu” możesz wyświetlać stan zainstalowanych aplikacji antywirusowych na swoim komputerze, jak np. Norton 360 czy McAffee oraz zarządzać bezpieczeństwem na reszcie swoich urządzeń.

Na urządzeniach mobilnych Apple, z systemami iOS czy iPadOS, Defender nie posiada zabezpieczeń antywirusowych. Zamiast tego, użytkownicy „Jabuszek” otrzymują ochronę antyphishingową w przeglądarkach oraz powiadomienia o zagrożeniach z innych urządzeń.

Android, dzięki bardziej otwartej naturze systemu, zawiera ochronę przed złośliwym oprogramowaniem oraz możliwość skanowania telefonu lub tabletu pod kątem szkodliwych aplikacji. Podobnie jak na iOS, Defender na Androidzie także skanuje linki i strony internetowe pod kątem ataków phishingowych.

Poszukujesz systemu operacyjnego na nowy komputer?
Skorzystaj z oferty systemów operacyjnych Windows 11 w home.pl.

Antywirus na telefon Microsoft Defender