Wpisz poszukiwane słowo i wciśnij Enter.

Jak zadbać o bezpieczeństwo podczas nauki online? Kaspersky wspiera polskich uczniów!

Jak zadbać o bezpieczeństwo podczas nauki online? Kaspersky wspiera polskich uczniów!

Obecna sytuacja zmusiła szkoły i uczniów do przejścia na prowadzenie lekcji przez internet. Jednak korzystanie z sieci niesie ze sobą ryzyko. Nie tylko podczas nauki, ale także w czasie rozrywki.

Bezpieczna edukacja i rozrywka online

Młodzież na co dzień spędza bardzo dużo czasu w internecie, szukając informacji, komunikując się ze znajomymi czy grając w gry. Czas ten zdecydowanie wydłużył się, przez trwającą kwarantannę i przeniesienie lekcji online. Niestety, wraz z większą ilością czasu spędzanego w sieci, rośnie ryzyko natknięcia się na jedno z wielu cyberzagrożeń czyhających na każdego użytkownika internetu.

Jak bezpiecznie korzystać z komputera?

Nieważne z jakich narzędzi do pracy zdalnej lub nauki online korzystamy, pewne zasady bezpieczeństwa są uniwersalne. Aby pomóc zachować bezpieczeństwo podczas nauki i zabawy z komputerem czy smartfonem, firma Kaspersky, lider w dziedzinie cyberbezpieczeństwa, przygotował bezpłatną lekcję dla młodzieży. Bezpłatna lekcja pod tytułem: „Edukacja online, smartfony, portale społecznościowe i gry – cyberzagrożenia tam, gdzie się ich nie spodziewamy” odbędzie się w następujących terminach:

  • 28.04.2020, o godz. 10:00 – 10:40
  • 30.04.2020, o godz. 10:00 – 10:40
  • 05.05.2020, o godz. 10:00 – 10:40
  • 07.05.2020, o godz. 10:00 – 10:40

Lekcja obejmuje najważniejsze zagadnienia związane z cyberzagrożeniami czyhającymi na użytkowników internetu w wieku szkolnym. Jest ona przeznaczona dla wszystkich uczniów z polskich szkół i będzie prowadzona cyklicznie – pełny grafik wraz z odnośnikami do poszczególnych sesji jest dostępny na stronie: https://www.kaspersky.pl/cyberedukacja.

Pamiętaj o zabezpieczaniu swoich kont silnym hasłem i zainstalowaniu programu antywirusowego, by ochronić swój komputer przed złośliwym oprogramowaniem.

Dowiedz się więcej, jak zabezpieczyć swoje urządzenia przed wirusami: