Wpisz poszukiwane słowo i wciśnij Enter.

Zabezpieczanie urządzeń firmowych w jednym narzędziu – jak działa Microsoft Enterprise Mobility + Security?

Zabezpieczanie urządzeń firmowych w jednym narzędziu – jak działa Microsoft Enterprise Mobility + Security?

Wraz z postępem technologicznym zarówno małe, jak i duże firmy dostosowują swoje zabezpieczenia przed potencjalnymi zagrożeniami, na które narażone są cyfrowe zasoby danych. Z uwagi na różny sposób korzystania z sieci przez użytkowników, kontrolowanie wszystkich zabezpieczeń na komputerach PC oraz laptopach jest czasochłonnym wyzwaniem. Dlatego też administratorzy i technicy z zespołów IT powinni docenić pojawienie się platformy Microsoft Enterprise Mobility + Security. Dlaczego zmieniła ona sposób zarządzania bezpieczeństwem na urządzeniach firmowych?

Co to jest Microsoft Enterprise Mobility + Security?

Pakiet Enterprise Mobility + Security jest chmurowym rozwiązaniem, zaprojektowanym w celu zarządzania i ochrony firmowych urządzeń oraz danych. Jest to zestaw narzędzi Microsoft, dostępnych zarówno w ramach licencji Microsoft Enterprise lub jako samodzielny dodatek, który zapewnia optymalizację w różnych obszarach. Dzięki temu działa ona kompleksowo chroniąc użytkowników pracujących na urządzeniach firmowych przed zagrożeniami w sieci i umożliwia stworzenie prawdziwej, funkcjonującej polityki bezpieczeństw IT dla wszystkich pracowników. Co wchodzi w skład funkcjonalności tego narzędzia?

Zarządzanie tożsamościami i urządzeniami

Dzięki Microsoft Enterprise Mobility + Security zarządzasz kontami użytkowników, urządzeniami, z których korzystają oraz aplikacjami mobilnymi. Brzmi groźnie? Bez obaw! Działanie tej usługi nie jest jednoznaczne z uruchomieniem monitoringu pracy na każdym kroku. Dla użytkownika oznacza to zapewnienie należytego bezpieczeństwa i ochrony podczas logowania oraz przy wykonywaniu obowiązków pracowniczych.

Ochrona informacji

Wbudowana ochrona danych dotyczy nie tylko tych przechowywanych w konkretnej lokalizacji, ale również takich, które powstają na bieżąco i są przetwarzane podczas pracy z aplikacjami Microsoft 365, czy przeglądarką internetową. Możesz konfigurować zasady ochrony, zarządzać nimi i wyświetlać analizy – wszystko to z poziomu jednej konsoli.

Ochrona przed zagrożeniami

Współczesne cyberzagrożenia nie kończą się na wirusach. Możliwości złamania zabezpieczeń i uzyskania nieautoryzowanego dostępu są dzisiaj o wiele większe niż kilka lat temu. Zapoznaj się koniecznie z naszym poradnikiem o wirusach w sieci. Funkcje licencji Enterprise Mobility + Security wykrywają potencjalne zagrożenia, a dzięki sztucznej inteligencji i automatyzacji odpowiednio na nie reagują bez konieczności zgłaszania tego typu problemów do administratorów firmowych.

Zabezpieczenia chmury

Ocena i poprawa stanu zabezpieczeń infrastruktury w chmurze również przekłada się na odpowiednią ochronę firmowych zasobów. Zmniejszenie liczby luk w zabezpieczeniach minimalizuje ryzyko ataku złośliwego oprogramowania zarówno lokalnie, jak i w chmurze. Platforma wykrywa ryzykowne zachowania (np. kliknięcia w groźne linki lub podejrzane działanie oprogramowania), chroniąc tym samym poufne informacje.

Microsoft Enterprise Mobility + Security - konsola zarządzania
Analiza zabezpieczeń wybranych urządzeń w Microsoft Enterprise Mobility + Security

Co zawierają licencje Microsoft Enterprise Mobility + Security?

W skład licencji wchodzą następujące rozwiązania:

  • Azure Active Directory – rozwiązanie do zarządzania tożsamością i dostępem, które pomaga chronić poświadczenia użytkowników i bezpiecznie łączyć pracowników z aplikacjami
  • Microsoft Endpoint Configuration Manager – oprogramowanie do zarządzania lokalnymi komputerami, serwerami i urządzeniami mobilnymi przy użyciu szczegółowych informacji obsługiwanych w chmurze
  • Microsoft Intune – oparte na chmurze zarządzanie punktami końcowymi, zarządzanie dostępem i ochrona danych
  • Azure Information Protection – klasyfikowanie, śledzenie, ochrona i szyfrowanie danych
  • Microsoft Cloud App Security – broker zabezpieczeń dostępu do chmury z funkcjami odnajdywania, analizy behawioralnej, oceny ryzyka, ochrony danych i ochrony przed zagrożeniami
  • Microsoft Advanced Threat Analytics – lokalna platforma chroniąca przed ukierunkowanymi atakami cybernetycznymi i zagrożeniami wewnętrznymi
  • Microsoft Defender for Identity – rozwiązanie chmurowe, które pomaga chronić tożsamości organizacji przed wieloma typami zaawansowanych ukierunkowanych cyberataków
  • Wskaźnik bezpieczeństwa Microsoft – inteligentne szczegółowe informacje oraz wskazówki, które ułatwiają osiągnięcie najwyższego możliwego poziomu zabezpieczeń za pomocą platform Microsoft 365 i Azure

Porównanie funkcji w planach Microsoft Enterprise Mobility + Security

Microsoft Enterprise Mobility + Security jest dostępny w 2 planach, które mają różne zasoby funkcji do zabezpieczania urządzeń firmowych. Warto przy tym nadmienić, że podstawowe opcje chroniące pracowników tj. uwierzytelnianie dwuskładnikowe czy zarządzanie aplikacjami, są dostępne w obu przypadkach. Szczegółowe zestawienie znajdziesz poniżej:

 Microsoft Enterprise Mobility + Security E3Microsoft Enterprise Mobility + Security E5
Uproszczone zarządzanie dostępem i zabezpieczenia dostępu
Uwierzytelnianie wieloskładnikowe
Dostęp warunkowy
Dostęp warunkowy uzależniony od oceny ryzyka –
Zaawansowane raportowanie dotyczące zabezpieczeń
Zarządzanie tożsamościami uprzywilejowanymi –
Zarządzanie aplikacjami mobilnymi
Zaawansowana ochrona danych w usłudze Microsoft Office 365
Zintegrowane zarządzanie komputerami
Zintegrowane zarządzanie środowiskiem lokalnym
Trwała ochrona danych
Inteligentne klasyfikowanie i etykietowanie danych –
Śledzenie i odwoływanie dokumentów
Zarządzanie kluczami szyfrowania zgodnie z wymogami przepisów
Microsoft Advanced Threat Analytics
Microsoft Cloud App Security –
Microsoft Defender for Identity –

Platforma Microsoft Enterprise Mobility + Security jest dostępna m. in. jako część licencji Enterprise – Microsoft 365 E3 oraz Microsoft 365 E5. W ramach tych licencji, oprócz zestawu narzędzi służących ochronie firmowych zasobów i kompletnego pakietu aplikacji Office 365, otrzymasz również możliwość zmiany systemu operacyjnego na Windows 10 Enterprise, dostęp do rozbudowanej platformy Microsoft Teams i chmurowego dysku OneDrive bez limitu.

Gdzie kupić Microsoft Enterprise Mobility + Security?

Parametry oraz ceny licencji Microsoft 365 Enterprise, sprawdzisz na stronie z usługami Microsoft 365. Jeżeli posiadasz już licencje Office – możesz dokupić pakiet Microsoft Enterprise Mobility + Security jako dodatek, który rozszerzy Twoje usługi o dodatkowe funkcje zabezpieczeń.

Niezależnie od tego, którą opcją jesteś zainteresowany, w celu uzyskania więcej informacji, skontaktuj się z naszym specjalistą Microsoft pod numerem dedykowanej infolinii: +48 91 432 55 72, czynnej od poniedziałku do piątku w godzinach 8:00-20:00.

Chcesz wiedzieć więcej o pakietach biurowych Microsoft? Zapoznaj się z naszymi artykułami: