Wiadomości

Więcej widocznych użytkowników w Teams! Microsoft zapowiada zmiany.

Teams stał się jednym z głównych narzędzi wykorzystywanych w dzisiejszym, zdalnym świecie. Microsoft zapowiedział zmianę, która zdecydowanie poprawia komfort korzystania z komunikatora i jego funkcje: zostanie zwiększona liczba widocznych użytkowników podczas spotkania.

Microsoft Teams zwiększa liczbę widocznych członków spotkania

Wraz ze wzrostem firm przechodzących na tryb pracy zdalnej, narzędzia do pracy z domu i zdalnych spotkań zyskały wiele użytkowników. Jednym z narzędzi jest Microsoft Teams, który jest zintegrowany z resztą pakietu Office 365. Teams posiada wiele przydatnych funkcji, jednak od jakiegoś czasu, stali użytkownicy komunikatora skarżyli się na niską liczbę widocznych członków spotkania.

Pracujesz z domu lub Twoja firma przechodzi na pracę zdalną? Wykorzystaj maksymalnie potencjał pakietu Microsoft. Skorzystaj ze szkoleń Office 365 prowadzonych przez najlepszych specjalistów.

Teraz, podczas spotkań i wideorozmów w Microsoft Teams widocznych jest tylko 4 użytkowników na raz. Duże zespoły jednak potrzebują większej widoczności, przez co Microsoft ogłosił, że zwiększy liczbę widocznych użytkowników z 4 do 9. Jeden z inżynierów pracujących nad komunikatorem Teams zapowiedział, że ta liczba w bliskiej przyszłości wzrośnie. Względnie nieduża, obecna zmiana może być spowodowana dużym obciążeniem serwerów Microsoft, które w marcu doprowadziły do poważnego spowolnienia usług Office, Azure, Xbox i Mixer.

Nowe funkcje Teams w 2020 roku

W ostatnim czasie Microsoft także potwierdził wprowadzenie kilku zmian i nowych funkcji, które mają poprawić działanie komunikatora w Office 365. Między innymi do aplikacji Teams mają trafić:

  • Personalizowanie tła – Teams pozwoli wprowadzić własne tła w rozmowie, które będą działały na tej samej zasadzie co rozmywanie tła. Zamiast zamazywać obraz, komunikator zamieni tło na wybrany obraz.
  • Podnoszenie ręki – podczas spotkań użytkownicy będą mogli zaznaczyć chęć zabrania głosu, bez potrzeby przerywania czyjejś wypowiedzi.
  • Sprawdzanie obecności – często zdarza się, że przy większych spotkaniach trudno sprawdzić kto w nim uczestniczy, a kto nie. Teams wprowadzi funkcję sprawdzania obecności w postaci pobieranego raportu. Funkcja ta zdecydowanie przyda się placówkom korzystającym z Office 365 dla szkół.
  • Tłumienie hałasu – specjalnie stworzona sztuczna inteligencja będzie usuwała szum i hałasy dochodzące z otoczenia rozmówcy.

home.pl wspiera rozwój firm w Internecie

home.pl jest największym w Polsce dostawcą usług internetowych dla klientów biznesowych i indywidualnych. Jako członek globalnej grupy United Internet firma jest liderem branży również w Europie.

#wspieramyrozwójfirm