Wpisz poszukiwane słowo i wciśnij Enter.

Koniec wsparcia dla TeamViewer (wersje od 5 do 10)

Koniec wsparcia dla TeamViewer (wersje od 5 do 10)

Jeżeli korzystasz ze starszej wersji aplikacji TeamViewer – ta wiadomość może okazać się dla Ciebie kluczowa w kontekście dalszego świadczenia zdalnej pomocy. Jak podaje producent, ze względów bezpieczeństwa dobiega końca cykl życia oprogramowania TeamViewer dla wersji do 10 włącznie (najnowsza, obecnie funkcjonująca wersja to TeamViewer 15). Jak zmiany wpłyną na użytkowników końcowych oprogramowania TeamViewer?

Koniec wsparcia dla TeamViewer 5-10

TeamViewer dokłada wszelkich starań, aby oferowane przez niego narzędzia spełniały najwyższe standardy bezpieczeństwa. Z tego względu zdecydował się wycofać starsze wersje (wersja 5, 6, 7, 8, 9 i 10) swojego flagowego produktu do zdalnej obsługi drugiego komputera. Cykl życia zakończy się 1 czerwca 2021 roku. Po tym terminie uzyskanie połączenia zewnętrznego za pomocą serwerów TeamViewer nie będzie możliwe. Starsze wersje oprogramowania będą nadal działać w sieciach lokalnych przez czas nieokreślony, jednak ze względów bezpieczeństwa producent odradza korzystanie z przestarzałego oprogramowania bez regularnych aktualizacji.

Okres przejściowy dla posiadaczy starej wersji TeamViewer

TeamViewer zachęca swoich użytkowników do migracji na najnowszą wersję swojego oprogramowania, czyli TeamViewer 15. W tym celu swoim aktualnym, komercyjnym użytkownikom korzystającym z przestarzałych wersji oprogramowania (5, 6, 7, 8, 9 lub 10) oferuje bezpłatny okres przejściowy, podczas którego będą mogli korzystać z darmowej wersji próbnej TeamViewer 15. W zależności od posiadanej wersji użytkownicy otrzymają następujące okresy próbne TeamViewer 15:

Tabela przedstawia okresy próbne TeamViewer 15 dla subskrybentów posiadających obecnie TeamViewer w wersji od 5 do 10,
Okresy przejściowe dla użytkowników przestarzałych wersji oprogramowania TeamViewer.

Jak zaktualizować TeamViewer do wersji 15?

Jeżeli aktualnie korzystasz z TV w wersji od 5 do 10 włącznie, sprawdź instrukcję jak ręcznie zaktualizować swoje oprogramowanie TeamViewer do najnowszej wersji.

Jeżeli posiadasz inną wersję TeamViewer lub chciałbyś rozpocząć korzystanie z narzędzia do zdalnej obsługi komputera – sprawdź ofertę TeamViewer 15 w home.pl.

Źródło: https://community.teamviewer.com/