Webinary

Wszystko czego potrzebujesz, by wystartować ze swoją stroną WWW – odpowiadamy na pytania z webinaru

Za nami kolejny webinar specjalny organizowany przez home.pl w ramach cyklu praca zdalna. Tematem spotkania online były narzędzia i rozwiązania, które umożliwiają sprawne uruchomienie własnej strony WWW. Webinar prowadziła Iwona Surma, specjalista ds. marketingu w home.pl. Poniżej prezentujemy odpowiedzi na pytania, które zadali Iwonie uczestnicy webinaru.

Czy kreator stron w home.pl jest płatny?

Tak, kreator stron WWW jest płatny. To narzędzie niejako 2w1, gdyż kupując je, dostajesz zarówno miejsce na serwerze (odpowiednik hostingu) oraz oprogramowanie do zarządzania treścią strony internetowej i stworzenia jej pod kątem wizualnym. Każda strona WWW musi posiadać fizyczne miejsce, gdzie będą mieściły się jej pliki, natomiast oprogramowanie kreatora umożliwia łatwe i sprawne tworzenie strony internetowej z gotowych elementów i szablonów.

Po więcej informacji zapraszamy na stronę: https://home.pl/strony/

Korzystam z programu do fakturowania pod nazwą fakturownia.pl. Czy program ten można zintegrować ze sklepem internetowym i szablonami oferowanymi w home.pl?

Tak, sklep internetowy stworzony w home.pl można zintegrować z programem fakturownia.pl. Taka integracja nie jest jednak prowadzona przez nas, a przez oprogramowanie pośredniczące (np. https://baselinker.com lub https://kafelman.com) i to w tych miejscach należałoby szukać dalszych, szczegółowych informacji.

Chcę uruchomić zwykłą stronę internetową, ale w dalszej perspektywie chciałbym, by stała się ona sklepem internetowym. Czy w tej sytuacji powinienem zacząć od kupna WordPress Hosting czy Hosting dla PrestaShop?

Jeżeli bardziej zależy Ci na prowadzeniu strony internetowej lub bloga, gdzie często będziesz dzielić się różnymi wpisami ze swoimi użytkownikami, to polecamy Hosting WordPress. Wtedy stworzenie nawet średniej wielkości sklepu nie będzie stanowiło problemu z wtyczką do WordPressa (np. Woo Commerce).

Jeśli jednak już posiadasz swój biznes i sprzedajesz różnego rodzaju towary lub planujesz stworzyć duży sklep internetowy, lepszym rozwiązaniem będzie Hosting PrestaShop. Oprogramowanie PrestaShop jest dedykowane dużym sklepom online, które wymagają niekiedy bardziej zaawansowanych rozwiązań dotyczących chociażby różnych rodzajów płatności czy integracji z magazynem.

Czy do zintegrowania lepszy jest WordPress czy może PrestaShop?

Zależy o jaki rodzaj integracji chodzi. WordPress jest systemem do zarządzania treścią, który świetnie nadaje się do integracji z różnymi rodzajami dodatkowych systemów np. marketingowych, pomagających w pozycjonowaniu, wprowadzających czat czy sprawdzających statystyki odwiedzin strony. Pod tym względem WordPress jest najlepiej rozbudowanym systemem do zarządzania treścią, gdyż posiada ogromną liczbę wtyczek znacznie rozszerzających jego podstawowe możliwości.

Jeżeli jednak chodzi o integrację z systemami konkretnie przeznaczonych pod sklep internetowy, to w tej sytuacji PrestaShop powinna poradzić sobie lepiej. Jest to rozwiązanie stworzone z myślą o prowadzeniu dużych sklepów internetowych, zarządzaniu zamówieniami, integrowaniu serwisu z magazynem itd. Aplikacja PrestaShop (podobnie zresztą jak WordPress) posiada możliwość włączenia dodatkowych modułów, które jednak poświęcone są przede wszystkim ułatwieniu sprzedaży internetowej.

Czy korzystając z kreatora home.pl mogę mieć skrzynkę e-mail w swojej domenie?

Oczywiście. Jeżeli posiadasz już własną domenę, możesz wykorzystać ją zarówno do nazwania strony WWW stworzonej w kreatorze stron, jak i do swojej skrzynki e-mail. Aby jednak móc posiadać skrzynkę pocztową we własnej domenie, należy wykupić usługę poczty e-mail. W celach zawodowych dobrze sprawdzić się może poczta biznes: https://home.pl/poczta/.

Czy kupno domeny i hostingu to koszt jednorazowy, czy może jest to forma abonamentu?

Za domenę i hosting płaci się raz w roku. Oznacza to tyle, że jeśli chce się niezmiennie korzystać z tej samej nazwy, końcówki i miejsca na serwerze, trzeba te usługi odnawiać. Odnawiając domenę i hosting zapewnia się stałość funkcjonowania usług. Bez utrzymywania wybranej domeny trafi ona po jakimś czasie z powrotem do puli wolnych adresów WWW.

Chcę skorzystać z WordPressa lub PrestaShop. Czy w tej sytuacji potrzebuję hosting z home.pl?

Aby móc korzystać z jakiegokolwiek systemu do zarządzania treścią, niezależnie czy jest to WordPress czy PrestaShop, potrzebny jest hosting. Najlepiej jest zaopatrzyć się w hostingi na szybkich dyskach SSD, które są dedykowane właśnie do tego rodzajów systemów. Dlatego polecam zapoznać się z naszą ofertą Hostingu WordPresshttps://home.pl/wordpress-hosting/ oraz Hostingu PrestaShophttps://home.pl/prestashop/.

Czy kreatory i hostingi oferowane w home.pl mają „automatycznie” certyfikaty SSL?

W tym momencie hostingi i kreatory stron w naszej ofercie nie muszą być kupowane z certyfikatem SSL. Aby jednak ułatwić naszym użytkownikom zakupienie tego potrzebnego narzędzia do zabezpieczenia strony WWW, pokazujemy go jako opcję do wyboru w cenniku tych produktów.

Czy home.pl ma w planach aplikację mobilną do obsługi poczty home.pl?

Tak, mamy w planach stworzenie takiej aplikacji. O efektach na pewno Was poinformujemy – m.in. na naszym blogu.

Czy rankingCoach to bezpłatna aplikacja?

RankingCoach jest zewnętrzną, płatną aplikacją, opłacaną w systemie miesięcznym. Aplikacja ta podpowiada codzienne zadania mające na celu poprawę wyników pozycjonowania strony internetowej. Z uwagi na fakt, że aplikacja udziela kompleksowe i fachowe porady dopasowane do danej sytuacji i wskazanego serwisu WWW, nie jest ona narzędziem bezpłatnym.

Po więcej informacji zapraszamy na stronę: https://home.pl/rankingcoach/

Osoby, które wzięły udział w webinarze, mogą skorzystać z rabatu na aplikację rankingCoach. Warunkiem jest wykupienie usługi na rok. Rabat dostępny >TUTAJ<

Czy kreator z home.pl, po zakupie, jest własnością kupującego? Chodzi o prawa do strony internetowej, która powstanie z użyciem takiego kreatora?

Strona internetowa stworzona przy użyciu Kreatora stron WWW należy w całości do osoby, która ją stworzyła i zakupiła usługę. home.pl nie ma w tym przypadku żadnych praw do powstałej strony.

Należy jednak pamiętać o tym, że aby zachować ciągłość usług i tym samym zapewnić funkcjonowanie strony internetowej, niezbędne jest coroczne odnowienie usługi kreatora stron WWW oraz użytkowanej domeny internetowej (jeśli się taką posiada).

Zapraszamy do udziału w kolejnych webinarach home.pl

home.pl wspiera rozwój firm w Internecie

home.pl jest największym w Polsce dostawcą usług internetowych dla klientów biznesowych i indywidualnych. Jako członek globalnej grupy United Internet firma jest liderem branży również w Europie.

#wspieramyrozwójfirm