Webinary

Darmowy program edukacyjny #nowystart – odpowiadamy na pytania z webinaru

Za nami kolejny webinar specjalny organizowany przez home.pl w ramach inicjatywy Akademia home.pl. Spotkanie online dotyczyło założeń nowego programu edukacyjnego #nowystart, który ma pomóc osobom, które w wyniku pandemii straciły pracę, muszą się przebranżowić lub nabyć nowe umiejętności. Webinar poprowadziła Anna Misko – dyrektor działu HR w home.pl. Poniżej publikujemy odpowiedzi na pytania zadane przez uczestników podczas webinaru.

SPIS TREŚCI

Czy jest możliwość zapisu na dwa kierunki kursów jednocześnie?

Jest taka możliwość, jednak jej nie rekomendujemy. Zajęcia będą bardzo wymagające, będą do wykonania prace domowe. Żeby rzeczywiście wziąć dużo z danej ścieżki, polecam zdecydowanie się na jedną konkretną.

Dlaczego organizujecie darmowy program?

Bo dzielenie się wiedzą jest częścią naszej misji i jest wpisane w DNA naszej firmy. Prowadziliśmy już podobne kursy dla naszych pracowników i szczecińskich licealistów.

Nie są nam obce obecne problemy społeczne w związku z pandemią i jej oddziaływaniem na gospodarkę lokalną, ludzi i firmy. W ramach swojej działalności i odpowiedzialności społecznej biznesu home.pl chce prowadzić aktywny dialog społeczny na poziomie lokalnym, pobudzić aktywność społeczną w zakresie nowoczesnych technologii, inwestować w zasoby ludzkie i relacje z otoczeniem firmy.

Czy planujecie kolejne edycje / poziomy kursów? Pytam, bo chciałbym posiąść wiedzę z aż trzech kierunków.

To wszystko będzie zależało od tego, jak spodoba się Wam obecna edycja. Jeśli okaże się, że projekt spełnia Wasze oczekiwania, na pewno pomyślimy o kontynuacji.

Czy po ukończeniu kursu będą wydawane certyfikaty? Jeśli tak, to na jakich zasadach?

Tak, osoby które ukończą kurs otrzymają certyfikat. Warunkiem ukończenia kursu jest 100% obecność na wszystkich zajęciach (w tym także na zajęciach z kompetencji miękkich) i terminowe wykonywanie wszystkich prac domowych.

Czy po zapisaniu się na wybrany kierunek będę mógł zrezygnować jeszcze przed rozpoczęciem zajęć? Czekam na odpowiedź w sprawie innego kursu i nie wiem, czy będę mógł uczestniczyć w Waszym.

Tuż przed ruszeniem kursu wyślemy do osób, które się zarejestrowały prośbę o ostateczne potwierdzenie czy ruszają z nami w tę podróż J więc tak, przed startem kursu będzie możliwość rezygnacji z niego.

Czy jeśli ktoś zapisze się na dwie ścieżki jednocześnie, to uczestniczy w zajęciach z kompetencji miękkich tylko raz? Są one w jednym czasie dla obu ścieżek?

W takim przypadku oczywiście będzie uczestniczył w jednych zajęciach z kompetencji miękkich. Te zajęcia będą odbywały się w tym samym czasie dla uczestników i uczestniczek wszystkich czterech ścieżek.

Czy macie informację „z rynku” na temat wartości Waszego certyfikatu po ukończeniu kursu?

Nie robiliśmy takiego rozeznania. Ze swojego rekruterskiego doświadczenia powiem, że certyfikaty są oczywiście ważne, ale to co decyduje o zatrudnieniu kogoś, to jego realne doświadczenia i umiejętności, które sprawdzamy podczas procesu rekrutacyjnego. Dlatego certyfikat jest dodatkiem do wiedzy, jaką będziemy chcieli Wam przekazać.

Czy wiek emerytalny stanowi przeszkodę w zapisie i realizacji którejkolwiek ze ścieżek? Czy jest to jest program tylko dla młodych ludzi? Czy są ograniczenia wiekowe?

Na te trzy pytania odpowiem zbiorczo: nie ma ograniczeń wiekowych dla uczestników programu (poza tym, by mieli ukończone 18 lat). To program dla tych, którzy chcą nauczyć się czegoś nowego, którzy lubią się rozwijać. Wiek nie ma żadnego znaczenia 🙂

Czy liczba miejsc jest ograniczona?

Nie, nie mamy limitu miejsc. Zaprosimy do programu wszystkich, którzy wypełnią formularz zgłoszeniowy oraz potwierdzą swoją chęć uczestnictwa tuż przed ruszeniem kursu.

Nie mogę uczestniczyć w zajęciach z umiejętności miękkich (pokrywają mi się w czasem pracy). Umiejętności miękkie są dla wszystkich kursów w jednym terminie, więc nie mam możliwości odrobienia ich w inne dni. Czy jest możliwość, żeby tę część zajęć obejrzeć w formie wideo lub uczestniczyć w nich w innym terminie?

Myślimy o tym, by godzinę zajęć przesunąć z 16:00 na 16:30 – wówczas mam nadzieję, że będziesz miał/ miała możliwość wzięcia w nich udziału.

Czy wykorzystywane przez Was dane osobowe uczestników są bezpieczne?

Oczywiście. Dane, które zbieramy podczas przyjmowania zgłoszeń są tymi, które możemy zbierać (czyli imię i nazwisko oraz adres email lub numer telefonu). System, za pomocą którego rekrutujemy do programu, spełnia wszystkie wytyczne związane z RODO.

Czy istnieje możliwość podjęcia pracy w home.pl po ukończeniu Waszego kursu?

To wszystko będzie zależało od tego, czy w danym momencie będziemy prowadzili rekrutacje na stanowisko, które będzie Cię interesowało. Nie gwarantujemy jednak możliwości zatrudnienia po ukończeniu naszego kursu – ale na pewno osoby, które brały w nim udział, będą miały większe szanse na współpracę z nami, ponieważ będziemy znali lepiej ich kompetencje.

Dlaczego dzieci i młodzież są wykluczone z programu i nie mogą wziąć udziału w kursie?

Mamy inny, dedykowany młodzieży program edukacyjny, który nazywa się homeStarter. Właśnie kończymy jego pierwszą edycję i myślimy o kolejnych. Informacje o tym projekcie możecie znaleźć tu: https://blog.home.pl/homestarter/

W jakich godzinach będą odbywać się zajęcia?

Zapraszam do zapoznania się ze szczegółowym programem zajęć poszczególnych ścieżek. Znajdziesz je na stronie: https://akademia.home.pl/nowy-start/. Tam są szczegółowe informacje na temat godzin kursów.

Zapraszamy do udziału w kolejnych webinarach home.pl

home.pl wspiera rozwój firm w Internecie

home.pl jest największym w Polsce dostawcą usług internetowych dla klientów biznesowych i indywidualnych. Jako członek globalnej grupy United Internet firma jest liderem branży również w Europie.

#wspieramyrozwójfirm