Wpisz poszukiwane słowo i wciśnij Enter.

Odpowiadamy na pytania z webinaru – Tips&tricks w Microsoft Teams – omawiamy najbardziej przydatne funkcje dla biznesu – Webinar specjalny

Odpowiadamy na pytania z webinaru – Tips&tricks w Microsoft Teams – omawiamy najbardziej przydatne funkcje dla biznesu – Webinar specjalny

Dziękujemy za Twój udział w Akademii home.pl. Poniżej podpowiadamy na wszystkie zadane pytania podczas webinaru „Tips&tricks w Microsoft Teams – omawiamy najbardziej przydatne funkcje dla biznesu„.

Mam Teams na PC i w telefonie (Android) – nie aktualizuje się kalendarz spotkań – coś, co zaplanowane jest na telefonie nie pojawia się w PC i na odwrót, co może być przyczyną i jak to rozwiązać?

Zdiagnozowanie przyczyn problemu bez dostępu do konta i urządzeń użytkownika jest praktycznie niemożliwe. Zalecamy kontakt z administratorem organizacji lub wsparciem technicznym, by rozwiązać problem synchronizacji kalendarza. Jeśli posiadasz licencję Office 365/Teams, którą zakupiłeś w home.pl, zapraszamy do kontaktu z Biurem Obsługi Klienta.

Jak udostępniać widok plików otwartych?

Jeśli plik otwarty jest na ekranie komputera, udostępnienie jego widoku jest niezwykle proste. Podczas spotkania lub rozmowy w Microsoft Teams kliknij przycisk Udostępnij, a następnie wybierz ekran, na którym otwarty jest plik. Jeśli chcesz udostępnić tylko widok pliku, kliknij w Okno i wybierz program Wszyscy uczestnicy rozmowy lub spotkania zobaczą na swoich ekranach udostępniany przez ciebie plik.

Mam Teams na Mac i mam problem z dołączaniem screenów do chatu, czy jest na to jakiś sposób?

Problemy z załączaniem obrazów jak zrzuty ekranu mogą być spowodowane wieloma czynnikami. Zalecamy spróbować zmniejszyć rozmiar obrazu w programie graficznym, by zajmował mniej miejsca. Dzięki temu Teams może szybciej go załączyć i przygotować do wysłania.
Jeśli problem dołączania pliku wynika z wklejania go w polu tekstowym, warto spróbować dodawanie obrazu przyciskiem załącznika. Widoczny jest pod polem tekstowym czatu Teams.

Kiedy powyższe porady nie rozwiążą problemu, polecamy wyczyścić pamięć podręczną aplikacji Teams. Szczegółowa instrukcja dostępna jest w dokumentacji Microsoft. Kliknij link, by dowiedzieć się, jak wyczyścić pomoc podręczną Teams na systemie macOS.

Brak w widoku Kalendarza w MS Teams na laptopie Mac, jak go dodać?

Brak kalendarza w Teams może być spowodowany nieaktualną wersją aplikacji Teams lub ustawieniami organizacji. Jeśli posiadasz najnowszą wersję Teams, skontaktuj się z administratorem Twojej organizacji Microsoft, by sprawdził ustawienia kalendarza Exchange.

Czy posiadając Office 2019 (licencja wieczysta) muszę kupić Teams osobno?

Wieczyste licencje pakietów Office 2019 czy Office 2021 nie zawierają w sobie aplikacji Teams. Kupno aplikacji zależy jednak od wymagań Państwa firmy. Jeśli Teams potrzebny jest do okazjonalnego kontaktu z kontrahentem lub partnerem, możliwe, że wystarczy darmowa wersja Teams, dostępna jako aplikacja na komputer lub czat w przeglądarce.

Natomiast, jeśli organizacja wymaga bardziej zaawansowanych funkcji komunikatora Microsoft, zalecamy skorzystanie z samodzielnej licencji Teams Essentials lub przejścia na jeden z dostępnych pakietów Office 365. Dzięki Office 365 zyskujesz dostęp nie tylko do komunikatora Teams ale także m.in. możliwości współtworzenia dokumentów, synchronizacji kalendarza i poczty w chmurze oraz przestrzeni na dysku OneDrive.


Zapraszamy do udziału w kolejnych webinarach Akademii home.pl