Wpisz poszukiwane słowo i wciśnij Enter.

Nowe narzędzie wspierające przepływ informacji – Microsoft Lists

Nowe narzędzie wspierające przepływ informacji – Microsoft Lists

Microsoft Lists to nowa aplikacja, która weszła w skład pakietu Microsoft 365 i już w najbliższych dniach zostanie udostępniona polskim użytkownikom tego cyfrowego pakietu narzędzi biurowych. Nowe narzędzie – Microsoft Lists to nowe podejście wspierające zespoły w śledzeniu przebiegu procesów, zarządzania zadaniami, zadawania i odpowiadania na pytania oraz wiele więcej. Sprawdź poniżej wszystkie funkcje nowego narzędzia Microsoft Lists.

Czym jest Microsoft List?

Lists to nowa aplikacja wchodząca w skład Microsoft 365. Jak swoje nowe narzędzie opisuje Microsoft? Będzie to proste, inteligentne i elastyczne rozwiązanie, które ma za zadanie wspierać zespół i wspomagać procesy śledzenia informacji oraz organizacji pracy. Dzięki niemu będzie można z łatwością śledzić i utrzymywać kontakt w najważniejszych dla zespołu kwestiach. Aplikacja będzie posiadać personalizowane widoki, inteligentne zestawy oraz alerty, dzięki którym każda osoba będzie na bieżąco z aktualnościami pojawiającymi się w zespole.

Zobacz, jak prezentuje się nowa aplikacja Microsoft Lists:

Jak zacząć pracę z Microsoft Lists?

Pracę z Microsoft List można zacząć w Lists Home, czyli centrum zarządzania i przeglądania listami. Aby wejść do centrum zarządzania, kliknij Listy w przyborniku narzędzi Microsoft 365 w przeglądarce.

Tworzenie nowej listy możesz rozpocząć na trzy sposoby:

  • od zera;
  • używając gotowych szablonów;
  • importując gotową listę bądź dane z tabeli Excel.
Jak utworzyć listę w Microsoft Lists?
Utwórz listę korzystając z Lists w Microsoft 365 (u góry po lewej) lub w Microsoft Teams (u dołu po lewej). Możesz także użyć listy członków zespołu w SharePoint (u góry po prawej) lub kontynuować w Microsoft Teams (u dołu po prawej).

Oprócz możliwości tworzenia nowych list, w centrum zarządzania w aplikacji możesz sprawdzić ostatnie listy (własne lub udostępnione). Dodatkowo aplikacja, której wersja przeglądarkowa będzie dostępna już na dniach, udostępni możliwość tworzenia list prywatnych, nie dostępnych dla innych użytkowników lub dostępnych dla ograniczonego grona odbiorców. Na aplikację mobilną musimy poczekać jeszcze chwilę, ale jak zapewnia Microsoft, pojawi się jeszcze w tym roku.

Czy Lists będzie zintegrowany z Microsoft Teams?

Nowa aplikacja będzie również doskonale zintegrowana z popularnym komunikatorem dla biznesu Microsoft Teams. Za pomocą aplikacji do czatu i wideokonferencji będziesz mógł współtworzyć i przeglądać listy z wykorzystaniem m.in. widoku siatki, kart i kalendarza.

Jak korzystać z Microsoft List w Microsoft Teams?
Integracja Microsoft Teams z Lists prowadzi nową jakość komunikacji w zespole

Jak dodaje Microsoft, integracja zawartości i konwersacji sprowadzi te elementy biznesowej rzeczywistości do jednego, wspólnego doświadczenia.  Integracja Microsoft Lists z Teams jest zapowiedziana na ostatni kwartał tego roku.

Kiedy Microsoft Lists będzie dostępny?

Najszybciej dla polskich użytkowników Microsoft 365 zostanie udostępniona aplikacja znajdująca się w przeglądarkowym pakiecie. Jej premiera powinna nastąpić już w najbliższych dniach.

Jak wygląda Microsoft List?
W pierwszej kolejności Microsoft Lists pojawi się w przeglądarkowym przyborniku narzędzi Microsoft 365. W kolejnym kroku zostanie udostępniona aplikacja mobilna na smartfony.

Czekamy z niecierpliwością na pojawienie się narzędzia w przyborniku Microsoft 365.

TAGI: /