Wpisz poszukiwane słowo i wciśnij Enter.

Google Workspace – czym jest i jak wygląda następca G Suite?

Google Workspace – czym jest i jak wygląda następca G Suite?

W zeszłym tygodniu nastąpiła premiera nowej odsłony pakietu G Suite, który zmienił nazwę na Google Workspace. Nowy zestaw aplikacji – oprócz zmian w sferze komunikacji i wizualizacji graficznej – ma za zadanie jeszcze lepiej wspierać przedsiębiorstwa w zależności od skali prowadzonego biznesu. Sprawdźmy, co kryje się pod tą tajemniczą nazwą, która ma zastąpić pakiet G Suite dla biznesu.

Google Apps for Work, G Suite i Google Workspace – jak wygląda ewolucja narzędzi Google?

Początkowo pakiet wspierający produktywność i pracę z wykorzystaniem narzędzi chmurowych otrzymał nazwę Google Apps for Work. Jego szybka ewolucja i rosnąca liczba użytkowników skłoniła Google do rebrandingu (odświeżenia) ówczesnej oferty i tak powstał dobrze dziś znany G Suite.

Logo G Suite również przeszło zmiany – poznajcie Google Workspace

Ostatnie miesiące w branży IT to zmiana stylu pracy z biurowej na zdalną. Google doskonale zna swoich użytkowników, dlatego nowa wersja G Suite – Google Workspace jeszcze lepiej dostosowuje swoje narzędzia do pracy z dowolnego miejsca na świecie. Nie bez powodu w nazwie pakietu pojawia się hasło „Workspace” (przestrzeń do pracy) – Google chce, aby nowa-stara usługa była Twoim narzędziem na co dzień, gdy pracujesz w hotelu lub służbowej podróży, ale również na domowej kanapie lub w kuchni.

https://youtu.be/bE31y5HbukA

Jak prezentują się odświeżone ikony aplikacji Google?

Odświeżenie G Suite dotyczy nie tylko nazwy pakietu. Zmieniły się również logotypy poszczególnych narzędzi Google, które obecnie jeszcze lepiej oddają synergię między poszczególnymi rozwiązaniami. Poniżej zamieściliśmy proste porównanie ikon najpopularniejszych i najczęściej używanych aplikacji w G Suite.


Poniżej przedstawiamy zmiany poszczególnych logotypów narzędzi pakietu Google Workspace:

Różnica między starym (G Suite) a nowym wyglądem (Google Workspace) ikon w pakiecie narzędzi dla biznesu.

Google Workspace – najważniejsze zmiany

Google, oprócz setek mniejszych zmian w komunikacji wizualnej i interakcjach użytkownika z narzędziami pakietu, przedstawia 3 główne obszary, w których ewolucja do Google Workspace będzie dla użytkowników kluczowa:

  • Stworzono nowe powiązania między narzędziami w Google Workspace, aby jeszcze lepiej sprostać wyzwaniom w zespołach pracujących nad małymi i dużymi projektami. Zmiany objawią się w dodatkowych funkcjach, które integrują dane z kilku narzędzi w ramach jednego dokumentu;
  • Nowa identyfikacja wizualna, która ma za zadanie usprawnić pracę użytkowników, korzystających z kilku narzędzi jednocześnie.
  • Nowa komunikacja w zakresie pomocy przy korzystaniu z narzędzi będzie dostosowana dla różnych typów klientów – od małego przedsiębiorstwa, po dużą korporację;
Google Workspace skupia się na 3 głównych założeniach w interakcji z użytkownikiem: elastyczności, pomocy i prostocie pracy.

Google Workspace nie zmienia jednak tego, do czego przyzwyczaił swoich użytkowników G Suite. W dalszym ciągu Google wspiera firmy na całym świecie oferując w swoich rozwiązaniach:

  • Elastyczność – wsparcie pracy indywidualnej i zespołowej niezależnie od miejsca jej wykonywania;
  • Inteligentne narzędzia – dzięki którym użytkownik oszczędza swój czas oraz zwiększa bezpieczeństwo danych firmowych;
  • Ergonomia pracy – wszystkie aplikacje biznesowe bazują na prostocie, do ich użycia nie jest wymagana wiedza informatyczna, dodatkowe oprogramowanie etc.

Jak prezentuje się oferta Google Workspace?

Do tej pory G Suite dla mikro, małych i średnich organizacji Google oferował dwa warianty pakietów narzędzi:

  • G Suite Basic;
  • G Suite Business.

Wraz z Google Workspace oferta przejdzie jedną, dużą zmianę – pojawi się w niej trzeci wariant. Dzięki temu użytkownicy otrzymają większą swobodę w doborze odpowiedniego rozwiązania dopasowanego do potrzeb swoich zespołów:

Z uwagi na to, że Google Workspace jest naturalnym następcą pakietu G Suite, to pod wieloma względami nie różni się on od swojego poprzednika. Najbardziej widoczną zmianą jest brak nielimitowanej przestrzeni w dysku Google Drive dla zespołów korzystających z licencji Business powyżej 5 użytkowników. Nowe limity na dysku Google dla licencji Business zaprezentowaliśmy w poniższym porównaniu.

Google Workspace – porównanie wariantów

Co oferuje każdy pakiet Google Workspace? Zapoznaj się z naszą tabelą porównawczą, w której znajdziesz wszystkie, najważniejsze parametry usługi:

Google Workspace Enterprise – wariant dla dużych firm i korporacji

Dla dużych organizacji, które planują wdrożyć więcej niż 300 licencji, Google przygotował dedykowany wariant – Google Workspace Enterprise. Wybierając go organizacja zyskuje dodatkowe korzyści m.in. nielimitowaną przestrzeń na Dysku Google, transmisje do 100 tysięcy widzów w komunikatorze Google Meet, wybór regionu przechowywania danych.

home.pl otrzymuje prestiżowy tytuł Google Workspace Premier Level Partner

Zmiany w pakiecie narzędzi Google to nie jedyne interesujące nowości ze świata Google Cloud. home.pl otrzymał rangę Google Workspace Premier Level Partner co oznacza, że firma pomyślnie przeszła proces autoryzacji polegający na weryfikacji wysokiego poziomu jakości obsługi klienta, pomocy technicznej oraz zaangażowania podczas wdrożeń biznesowych Google Workspace na polskim rynku.

home.pl dołączył do programu Google Cloud Partner i otrzymał tytuł Google Workspace Premier Level Partner, potwierdzając wysokie zaangażowanie i profesjonalizm podczas wdrożeń Google Workspace w Polsce
home.pl dołączył do programu Google Cloud Partner i otrzymał tytuł Google Workspace Premier Level Partner, potwierdzający wysokie zaangażowanie i profesjonalizm podczas wdrożeń Google Workspace w Polsce

Jak zmiany w Google Workspace wpłyną na obecnych użytkowników G Suite?

Użytkownicy pakietu G Suite w wariancie Basic, Business lub Enterprise na chwilę obecną nie muszą podejmować żadnych kroków i mogą nadal korzystać z G Suite w biznesie, administracji lub do celów edukacyjnych.

Jeżeli masz dodatkowe pytania w zakresie Google Workspace i chcesz wprowadzić nowe rozwiązanie od Google w swojej firmie – skontaktuj się z naszymi ekspertami pod numerem telefonu 914325572 lub wypełnij prosty formularz kontaktowy po kliknięciu na poniższy przycisk:

Zaczynasz przygodę z Google Workspace? Z tej okazji przygotowaliśmy dla Ciebie rabat, wejdź na stronę https://home.pl/google-workspace/ aby dowiedzieć się więcej.

Szukasz dodatkowych informacji o możliwościach pracy z narzędziami Google? Zapoznaj się z poniższymi materiałami: