Wpisz poszukiwane słowo i wciśnij Enter.

Antywirus z VPN i ochroną bankowości – najlepsze połączenie?

Antywirus z VPN i ochroną bankowości – najlepsze połączenie?

Eksperci od bezpieczeństwa w sieci nieustannie informują o nowoczesnych zagrożeniach, które czyhają w Internecie. Hakerzy wykorzystują praktycznie wszystkie możliwości, aby pozyskać i wykorzystać w przestępczym celu wrażliwe dane. Dlatego tak ważne jest, aby do ochrony urządzeń tj. komputer, laptop lub smartfon podejść kompleksowo, nie tylko w formie obrony przed wirusami, ale także wzmocnienia prywatności. Czy Norton 360 spełnia ten warunek?

Co wyróżnia Nortona 360 na tle innych rozwiązań do ochrony przed wirusami?

Liczba 360 przy nazwie usługi pojawiła się nie bez powodu. Nowa wersja aplikacji wspiera działania użytkownika w sieci na wielu obszarach i chroni jego urządzenie w bardziej zaawansowany sposób. Kiedy mówimy o typowym antywirusie, mamy na myśli zazwyczaj prostą aplikację do skanowania zawartości komputera lub załączników na poczcie email. Rozbudowane rozwiązania antywirusowe chronią także bankowość elektroniczną i zawierają menadżera haseł.

Norton 360 idzie jednak o krok dalej i oprócz zaawansowanych opcji do ochrony przed wirusami, malware, ransomware oraz kamery internetowej dodaje 2 przydatne funkcje:

 • szyfrowane połączenie z siecią w postaci VPN
 • kopię zapasową danych w chmurze

Jak to wygląda w praktyce?

Jakie funkcje ochrony zawiera Norton 360?

Ochrona antywirusowa Norton 360 została dostosowana tak, aby zapewniać bezpieczeństwo na różnych płaszczyznach obsługi komputera i smartfona. W związku z tym, oprócz standardowej ochrony przez zagrożeniami w postaci wirusów, ransomware czy spyware, Norton 360 został wyposażony w dodatkowe narzędzia bezpieczeństwa,:

 • Ochrona komputera i smartfona w czasie rzeczywistym – Antywirus Norton360 jest wspomagana przez sztuczną inteligencję (AI) oraz uczenie maszynowe. Wykorzystując AI algorytmy Norton 360 monitorują nowe zagrożenia z całego świata, dzięki czemu antywirus chroni Twój komputer przed szkodliwym oprogramowaniem wirusowym, destrukcyjnym, szpiegującym (spyware) czy szyfrującym (ransomware) w czacie rzeczywistym.
Skanowanie antywirusowe Norton 360
Norton 360 zapewania ochronę w czasie rzeczywistym, również przed nowymi zagrożeniami. Skanowanie komputera można również wywołać na życzenie.
 • Backup danych w chmurze – to co wyróżnia Norton 360 na tle innych programów antywirusowych, to wbudowana funkcja kopii zapasowej danych, która dodawana jest w ramach licencji Norton 360. W zależności od wybranego wariantu (patrz – tabela porównawcza), zabezpieczysz od 10 GB do nawet 75 GB danych w chmurze. Dzięki temu w sytuacji, gdy Twój sprzęt ulegnie awarii, zostanie skradziony lub zagubiony, w każdej chwili przywróćisz dane (prywatne lub firmowe) na innym urządzeniu.
Ustawienia kopii zapasowej Norton 360
W zależności od wybranego wariantu, Norton 360 zapewania 10, 50 lub nawet 75GB przestrzeni w chmurze na kopię zapasową Twoich danych.
 • Firewall dla systemu Windows i MacOS – firewall monitoruje w czasie rzeczywistym ruch sieciowy odbierany i wysyłany przez Twój komputer. Jeżeli algorytmy wykryją incydent, natychmiast zablokują podejrzany ruch sieciowy oraz ostrzegą Cię przed próbą włamania się do komputera lub zainfekowania go złośliwym oprogramowaniem.
 • Antywirus z menedżerem haseł – oprogramowanie Norton 360 zostało wyposażone w dodatkowe narzędzie do tworzenia oraz przechowywania silnych haseł. Dzięki niemu zdywersyfikujesz i zapiszesz w bezpiecznej, zaszyfrowanej przestrzeni swoje hasła do kont służbowych, poczty email, e-bankowości czy social media.
generowanie silnego hasła w Menedżerze haseł Norton 360
Za pomocą Menedżera haseł Norton 360 utworzysz silne hasła oraz uzyskasz bezpieczną
przestrzeń do ich przechowywania.
 • Ochrona z modułem kontroli rodzicielskiej – Norton 360 sprawdzi się doskonale jako narzędzie wspierające codzienną opiekę nad dziećmi. Zabezpieczając komputer i smartfon Twojego dziecka oprogramowaniem antywirusowym, możesz przeglądać aktywność na urządzeniu, filtrować nieodpowiednie dla młodej osoby treści oraz otrzymać informacje o geolokalizacji smartfona z Android i iOS. Kontrola rodzicielska jest funkcją niezwykle istotną szczególnie na urządzeniach, z których korzystają najmłodsi użytkownicy, dopiero uczący się o możliwościach i zagrożeniach, jakie niesie dostęp przez dzieci do technologii i Internetu.
Konfiguracja kontroli rodzicielskiej Norton 360
Za pomocą Norton 360 w wariantach Deluxe i Premium zabezpieczysz urządzenie swojego dziecka za pomocą kontroli rodzicielskiej.
 • Wsparcie nauki zdalnej podczas zajęć online – odkąd szkolne lekcje przeniosły się do domów, a komputery i streamingi zastąpiły fizyczny kontakt z nauczycielem, nauka stała się bardziej wymagająca. Dzięki funkcji zarządzania komputerem zapewnisz swojemu dziecku efektywne środowisko do zdobywania wiedzy, pozbawione niechcianych rozpraszaczy uwagi. W godzinach lekcji zdalnych lub nauki dziecko będzie miało dostęp jedynie do stron lub kategorii, które będą przydatne w zdobywaniu potrzebnej wiedzy. Poza godzinami nauki możesz odblokować dostęp do całego komputera i Internetu. Jeżeli szukasz dodatkowych narzędzi wspierających naukę dziecka z domu, sprawdź jakie możliwości daje funkcja Kontroli Rodzicielskiej.
 • Poufne korzystanie z sieci poprzez bezpieczny VPN – w sytuacji, gdy korzystasz z smartfona lub komputera poza bezpiecznymi sieciami publicznymi (np. poza domem, poza biurem), przydatny może okazać się VPN. Wirtualna sieć prywatna (VPN) oferuje poufne i bezpieczne korzystanie z sieci publicznych lub udostępnionych dostępów do Internetu. Dzięki szyfrowaniu Twoja aktywność pozostaje anonimowa i chroniona przed nieautoryzowanym śledzeniem. Wybór kraju, w którym ulokowany jest serwer VPN ułatwi Ci ominięcie niektórych blokad geolokalizacyjnych na serwisach streamingowych lub informacyjnych. Z dokładnym opisem działania VPN w Norton 360 zapoznasz się w dalszej części tekstu.
Konfigurowanie VPN w Norton 360
 • Zabezpieczenie kamery w laptopie – obecnie kamera w laptopie, zwłaszcza wśród modeli biznesowych, to absolutna podstawa wyposażenia. Mało użytkowników zdaje sobie jednak sprawę z konieczności jej zabezpieczenia. Brak ochrony kamery może skutkować nie tylko śledzeniem obrazu i dźwięku z otocznia urządzenia, ale również spowodować, że cyberprzestępca wejdzie w posiadanie kompromitującego nagrania lub poufnych materiałów. Norton 360 za pomocą funkcji SafeCam blokuje próby przejęcia kamery komputerowej, dzięki czemu masz pewność, że urządzenie rejestrujące obraz w prywatnym lub służbowym laptopie Cię nie śledzi.

Jak działa VPN w antywirusie Norton 360?

Ogromną zaletą usługi VPN w Norton 360 jest fakt, że nie trzeba do tego osobnej aplikacji – co jest zazwyczaj koniecznością przy innych, komercyjnych usługach VPN. Do dyspozycji użytkownika oddano 31 lokalizacji serwerów oraz funkcję Kill Switch.

Obecność opcji Kill Switch docenią zwłaszcza osoby, którym zależy na nieustannym surfowaniu po sieci z użyciem VPN. W momencie odnotowania problemów z danym serwerem połączenie internetowe na urządzeniu zostaje od razu wyłączone. Kill Switch blokuje dostęp do zasobów sieci jeżeli nie korzystasz z szyfrowanego połączenia VPN.

Który wariant Norton 360 wybrać?

Warianty Norton 360 zostały dopasowane tak, aby jak najlepiej odpowiadać potrzebom swoim użytkowników i przykładowo:

 • Norton 360 Standard, dzięki ochronie antywirusowej, zabezpieczeniu kamery czy VPNie, sprawdzi się doskonale jako zabezpieczenie Twojego komputera osobistego z Windows lub MacOS. Kopia zapasowa 10GB pozwoli zabezpieczyć najważniejsze pliki osobiste, jak zdjęcia, dokumenty czy ważne pliki.
 • Norton 360 Deluxe to doskonałe rozwiązanie dla rodziny. Za pomocą tego wariantu zabezpieczysz do 5 urządzeń (komputery, smartfony lub tablety). Otrzymujesz dodatkowo opcję kontroli rodzicielskiej oraz zarządzanie sprzętem w trakcie lekcji online, które wspierają naukę zdalną Twojego dziecka z domu.  Kopia zapasowa do 50GB pozwoli spokojnie zabezpieczyć najważniejsze rodzinne dokumenty, zdjęcia oraz pliki. Dzięki narzędziom takim jak Menedżer haseł, VPN oraz ochrona kamery wariant ten znajdzie również zastosowanie w ochronie komputerów biznesowych.
 • Norton 360 Premium sprawdzi się świetnie zarówno w domu jak i w rozwiązaniach biznesowych. Jedna licencja pozwala na zabezpieczenie aż do 10 urządzeń. Dodatkowo posiada wszystkie opcje niższych wariantów z kopią zapasową danych aż do 75GB na ważne dokumenty i pliki.

Poniżej przygotowaliśmy porównanie 3 wariantów Norton 360:

Porównanie planów Norton 360

*Ochrona urządzeń takich jak komputery z Windows, MacOS oraz tabletów i smartfonów.

Jeżeli szukasz dodatkowych informacji o ochronie antywirusowej Norton 360, zwłaszcza w kontekście wariantów:

Odwiedź stronę home.pl Norton 360 lub skontaktuj się z naszymi ekspertami pod numerem telefonu 914325572.