Wpisz poszukiwane słowo i wciśnij Enter.

Chcesz zabrać głos podczas wideokonferencji w Google Meet? Skorzystaj z nowej funkcji podniesionej ręki

Chcesz zabrać głos podczas wideokonferencji w Google Meet? Skorzystaj z nowej funkcji podniesionej ręki

Użytkownicy komunikatora Google Meet, wykorzystywanego z powodzeniem zarówno w biznesie, w edukacji jak i do rozmów prywatnych mają kolejny powód do zadowolenia. Google usprawnia swoje narzędzie do odbywania wideokonferencji online, tym razem dodając przydatną funkcję sygnalizującą chęć zabrania głosu – gest podniesionej ręki.

Podniesiona ręka w Google Meet

Już niedługo uczestnicy wideokonferencji w Google Meet będą mogli zasygnalizować chęć zabrania głosu podczas spotkania za pomocą funkcji podnieś rękę. Banalna z pozoru funkcjonalność jest niezwykle przydatna podczas spotkań online w większym gronie użytkowników. Pozwala nie tylko na uporządkowanie rozmowy online, ale również zapobiega wzajemnemu przerywaniu oraz zakłócaniu przebiegu wideo spotkania. Dodatkowo, dzięki zasygnalizowaniu chęci zabrania głosu, każdy z uczestników otrzyma wsparcie i pewność, że jego wypowiedź nie zostanie pominięta lub nie zagłuszą jej pozostałe osoby uczestniczące w połączeniu online.

Widok uczestnika spotkania Google Meet z funkcją Podnieś dłoń
Funkcja podnieś rękę w Google Meet znacząco usprawni przebieg wideo rozmowy i wpłynie na uporządkowanie dyskusji podczas spotkania online.

Jak zabrać głos za pomocą podniesionej dłoni w Google Meet?

Zasygnalizowanie chęci zabrania głosu w Google Meet jest bardzo proste. Wystarczy, że podczas spotkania w Meet klikniesz przycisk Podnieś rękę, znajdujący się w prawym, dolnym rogu ekranu spotkania. Moderator spotkania natychmiast otrzyma informację, że chcesz zabrać głos.

Jak uporządkować rozmowę w Google Meet za pomocą funkcji podniesionej dłoni?

Moderator rozmowy otrzyma powiadomienie głosowe za każdym razem, gdy któryś z uczestników spotkania zasygnalizuje chęć zabrania głosy. Lista osób chcących zabrać głos wyświetli się w również kolejności chronologicznej w prawym boku ekranu aplikacji. Za pomocą bocznego panelu moderator spotkania w Meet będzie mógł również opuścić dłoń konkretnej osoby lub wszystkich uczestników.

Widok moderatora spotkania. W prawym boku interfejsu spotkania kokpit do zarządzania podniesionymi dłońmi w spotkaniu Google Meet
Boczne menu znacząco usprawni zarządzanie rozmową podczas wideokonferencji w Meet.
Będzie ono widoczne dla moderatora spotkania.

Jak opuścić rękę w Google Meet?

Opuszczenie ręki w Google Meet jest tak samo proste, jak jej podniesienie. Wystarczy kliknąć ponownie w przycisk Opuść rękę, znajdujący się w prawym, dolnym rogu ekranu spotkania. Moderator natychmiast otrzyma informację, że zrezygnowałeś z zabrania głosu, skończyłeś mówić lub ktoś inny wyczerpał temat rozmowy.

Kiedy funkcja podniesionej ręki będzie dostępna w Google Meet?

Nowa funkcja powinna pojawić się w Twoim komunikatorze Google Meet maksymalnie do początku grudnia. (do 15 dni od daty 17 listopada 2020).

Sprawdź także: