Wpisz poszukiwane słowo i wciśnij Enter.

Jak wdrożyć i przeszkolić pracowników z działania Google Workspace (G Suite)?

Jak wdrożyć i przeszkolić pracowników z działania Google Workspace (G Suite)?

Wzrost zainteresowania usługą Google Workspace (dawniej G Suite) wiąże się z dużą liczbą firm poszukujących możliwości wdrożenia i przeszkolenia z zakresu usług chmurowych Google. Dobrym pomysłem jest skorzystanie z pomocy doświadczonej firmy specjalizującej się we wdrażaniu Google Workspace w polskich firmach i organizacjach (w tym szkołach i uczelniach wyższych). Z tego artykułu dowiesz się, gdzie znaleźć dedykowaną ofertę szkoleń i wdrożeń Google Workspace.

Jak znaleźć firmę z ofertą szkoleń Google Workspace?

Na rynku nie brakuje obecnie ofert, w których przewija się hasło „szkolenie Google”. Pamiętaj jednak, że wiedza teoretyczna to jedno, a kurs prowadzony przez praktyka z doświadczeniem to drugie. Dlatego też w home.pl podeszliśmy do tego tematu z ogromną dbałością. Dzięki wysokiej jakości obsługi oraz doświadczeniu wynikającemu z wdrożenia Google Workspace w ponad 1000 polskich przedsiębiorstwach, znaleźliśmy się w wąskim gronie programu Google Cloud Partner z tytułem Google Workspace Premier Level Partner. Jest to potwierdzenie profesjonalizmu oraz wiedzy potrzebnej do przeprowadzenia skutecznych wdrożeń narzędzi chmurowych Google.

Jeżeli szukasz szkolenia Google Workspace lub pomocy z wdrożeniem usługi w swojej organizacji, sprawdź dedykowaną ofertę szkoleń i wdrożeń pakietu chmurowych narzędzi Google od home.pl

Google Workspace - oferta szkolenia

Dla kogo przeznaczone jest szkolenie Google Workspace?

W zależności od potrzeb Twojej organizacji, w home.pl znajdziesz 4 dedykowane ścieżki szkolenia:

Szkolenie dla administratorów

Szkolenie dla administratorów Google Workspace dedykowane jest wszystkim pracownikom, którzy będą administrować usługą w swojej organizacji. Dzięki szkoleniu przyszli administratorzy poznają narzędzia administracyjne oraz aplikacje pakietu od podstaw. Podczas e-spotkania ekspert Google Workspace przedstawi wszystkie interesujące zagadnienia związane z pracą z konsolą administratorską Google, dzięki temu przyszli administratorzy zdobędą praktyczną wiedzę z zakresu zarządzania licencjami, zasobami oraz danymi w swojej organizacji.

Narzędzia chmurowe Google Workspace
Szkolenie dla przyszłych administratorów Google Workspace pozwala nie tylko na poznanie narzędzi chmurowych Google, ale także zdobycie wiedzy o administrowaniu usługą za pomocą panelu administratorskiego Google Admin Panel.

Szkolenie dla użytkowników

Szkolenie dla użytkowników Google Workspace jest rekomendowanym rozpoczęciem pracy z pakietem narzędzi chmurowych od Google. Dzięki niemu każdy użytkownik, który dopiero rozpoczyna pracę w Google Workspace sprawdzi w praktyce jak obsługiwać pocztę elektroniczną Gmail, jak działają poszczególne narzędzia pakietu, czy jak korzystać z funkcji współpracy w środowisku Google. Wiedza i umiejętności przekazane przez eksperta Google Workspace podczas szkolenia pozwolą na płynne i efektywne przejście z dotychczasowych narzędzi na coraz częściej wybierany pakiet Google Workspace.

Aplikacje Google Workspace
Szkolenie dla użytkowników Google Workspace pozwoli zespołowi na płynne przejście, efektywne korzystanie i współpracę online za pomocą narzędzi Google.

Szkolenie dla użytkowników i administratorów

Szkolenie dla użytkowników i administratorów Google Workspace to całościowy pakiet wiedzy, pozwalający na płynne przejście firmowego zespołu do pracy z chmurowymi narzędziami Google. Prowadzący szkolenie przekaże wiedzę i praktyczne wskazówki zarówno o tym jak korzystać z narzędzi pakietu jak i w jaki sposób administrować usługą Google Workspace w Twojej organizacji. Wariant ten pozwoli na szybkie przeszkolenie całego zespołu oraz da solidny fundament wiedzy i praktyki zarówno dla użytkowników jak i przyszłych administratorów Google Workspace.

Szkolenie dla szkół i uczelni

Szkolenie dla nauczycieli i pracowników uniwersyteckich pozwala na zdobycie szerokiej wiedzy i przydatnych umiejętności z zakresu pracy z pakietem Google Workspace. Oprócz szkolenia z obsługi narzędzi Google, prowadzący położy szczególny nacisk na dedykowane nauczycielom narzędzie do nauki zdalnej – Google Classroom. Poza tym wszystkie osoby biorące udział w szkoleniu zdobędą gruntowną wiedzę z zakresu korzystania z poczty Gmail, dysku w chmurze, edytorów tekstu, arkuszy kalkulacyjnych, narzędzia do tworzenia i prowadzenia prezentacji czy tajników tworzenia ankiet online.

Wstawianie informacji w karcie Strumień w Google Classroom
Szkolenie dla szkół i uczelni, oprócz przedstawienia narzędzi pakietu, zawiera również praktyczne wskazówki korzystania z Google Classroom.

Jak wygląda przebieg szkolenia Google Workspace?  

Każde szkolenie, mimo poruszania podstawowych aspektów technicznych i porad jak korzystać z pakietu Google Workspace w praktyce, pozwala na dostosowanie zakresu materiału do potrzeb osób biorących w nim udział. Każde szkolenie z ekspertem Google Workspace dzielimy na 4 główne etapy:

Szkolenie Google Workspace - ustalanie potrzeb

Etap pierwszy – telefoniczne ustalenie potrzeb grupy szkoleniowej

Gdy szukasz szkolenia z Google Workspace (dawniej G Suite) w pierwszej kolejności po zakupie wybranego wariantu szkolenia Google Workspace, ekspert home.pl skontaktuje się z Tobą telefonicznie, aby ustalić potrzeby zgłaszanej grupy szkoleniowej. Aby szkolenie było jak najlepiej wykorzystane przez użytkowników lub przyszłych administratorów Google Workspace, przed rozmową z ekspertem zbierz od uczestników ich potrzeby szkoleniowe oraz oczekiwania względem spotkania z ekspertem Google Workspace. Podczas rozmowy telefonicznej ustalisz także dostosowany do grupy termin lub terminy szkolenia (z uwagi na różny zakres merytoryczny i potrzeby odbiorców, szkolenia dla użytkowników i przyszłych administratorów odbywają się oddzielnie). Aby każdy uczestnik mógł brać aktywny udział, w jednym szkoleniu Google Workspace możesz zgłosić maksymalnie 30 osób.

Szkolenie Google Workspace - przygotowanie zespołu

Etap drugi – przygotowanie zespołu do uczestnictwa w szkoleniu

Przed ustalonym z grupą szkoleniową terminem szkolenia, ekspert Google Workspace poprosi o listę zgłoszonych uczestników oraz sprawdzi, czy każda z osób posiadania odpowiednio skonfigurowane konto Google Workspace. Dzięki temu, już od pierwszych minut spotkania, każdy z uczestników będzie mógł brać aktywny udział w szkoleniu oraz na żywo ćwiczyć prezentowany materiał i praktyczne porady.

Szkolenie Google Workspace - kurs online

Etap trzeci – szkolenie online Google Workspace

Szkolenia Google Workspace prowadzone są online, dzięki czemu niezależnie, gdzie znajdują się uczestnicy (np. home office, oddziały firmy w różnych lokalizacjach lub nauczyciele z różnych szkół), mogą bez problemów przystąpić do spotkania szkoleniowego. Szkolenie online trwa ok. 2 godzin. Szkolenie dla użytkowników i administratorów odbywa się osobno, co ostatecznie przekłada się na 2 spotkania po 2 godziny. Szkolenie dla szkół i uczelni jest dodatkowo wzbogacone o korzystanie z narzędzia Google dla edukacji – Google Classroom.

Kurs Google Workspace - certyfikaty ukończenia

Etap czwarty – otrzymanie certyfikatu i materiałów szkoleniowych (w tym nagrania szkolenia)

Po odbyciu szkolenia i zdobyciu praktycznej wiedzy o korzystaniu z biurowego pakietu narzędzi w chmurze od Google, każdy z uczestników otrzyma imienny certyfikat potwierdzający nabyte umiejętności. Dodatkowo cała grupa szkoleniowa otrzyma dostęp do materiałów szkoleniowych m.in. nagrania wideo ze szkolenia, aby w razie potrzeby powtórzyć odpowiedni fragment kursu. Ekspert Google Workspace, który przeprowadzi szkolenie pozostaje do dyspozycji również po spotkaniu online. Dzięki temu uczestnicy w dowolnym momencie skonsultują swoje pytania lub zagadnienia związane z korzystaniem z Google Workspace.

Jak zapisać się na szkolenie Google Workspace?

Aby zapisać grupę na szkolenie z Google Workspace wybierz jeden z czterech dostępnych wariantów szkolenia:

Gdzie znaleźć wdrożenie Google Workspace (dawniej G Suite)?  

Google Workspace jest obecnie jednym z najpopularniejszych pakietów narzędzi biurowych w Polsce. Rozwiązania od Google coraz chętniej są wybierane nie tylko przez duży biznes, ale również przez małe i średnie firmy, szkoły i uczelnie oraz organizacje. Aby móc w pełni poznać i korzystać z ogromnej ilości możliwości, jakie daje pakiet Google Workspace, w pierwszym kroku po zakupieniu usługi, warto wdrożyć usługę pod okiem doświadczonego eksperta Google.

Jeżeli w Twojej organizacji brakuje osób technicznych, a chcesz mieć pewność, że konfiguracja Google Workspace będzie jak najlepiej dopasowana do Twoich potrzeb – wybierz pakiet wdrożenia Google Workspace w Twojej firmie od home.pl:

Czym jest kompleksowe wdrożenie Google Workspace?

Wdrożenie Google Workspace w Twojej organizacji rozpocznie się od dopasowania usługi do potrzeb Twojego zespołu. Wybierając opcję wdrożenie w home.pl masz pewność, że Twój zespół pozna usługę od A do Z, a dodatkowo jej konfiguracja będzie dopasowana do bieżących potrzeb organizacji.

Jak przebiega kompleksowe wdrożenie i szkolenie Google Workspace?

Po wybraniu dopasowanego do potrzeb organizacji pakietu wdrożenia, ekspert Google Workspace skontaktuje się z Tobą w celu ustalenia dogodnego terminu. Wdrożenie Google Workspace będzie oparte o cztery etapy:

1. Konfiguracja użytkowników

Podczas pierwszego etapu ekspert Google Workspace utworzy konta użytkowników dla Twojej organizacji, przypisze odpowiednie licencje i nada loginy oraz hasła niezbędne do zalogowania się do usługi. Na tym etapie ekspert Google Workspace pozostaje cały czas do dyspozycji. Dodatkowo, jeżeli zajdzie taka potrzeba, wdrożenie Google Workspace można rozbić na mniejsze grupy i np. na początek przenieść do usługi wybraną grupę użytkowników, a pozostałych członków organizacji przemigrować w późniejszym czasie.

2. Przypisanie biznesowej domeny do konta Google Workspace

Firmowa lub szkolna/uczelniana domena, której na co dzień używa Twoja organizacja, zostanie przepięta na nowy serwer Google Workspace. Dzięki temu w kolejnym kroku ekspert Google będzie mógł zmigrować dotychczasowe usługi poczty elektronicznej do Gmail we własnej domenie.

3. Migracja poczty email

W korku trzecim ekspert Google Workspace, po wcześniejszym ustaleniu terminu migracji, przeniesienie dotychczasowe skrzynki mailowe do Gmail. Termin migracji poczty elektronicznej zostanie dopasowany w taki sposób, aby nie był odczuwalny przez Twój zespół.

4. Przypisanie uprawnień i dodatków

Ostatni krok wdrożenia polega na personalizacji każdego konta Google Workspace. Ekspert home.pl skonfiguruje odpowiednie dostępy oraz uprawnienia, w zależności od funkcji i piastowanego stanowiska w organizacji.

Znalezione obrazy dla zapytania: Google workspace

Gdzie znaleźć więcej informacji o szkoleniach lub wdrożeniach Google Workspace (dawniej G Suite)?

Aby przeprowadzić szkolenie lub wdrożenie Google Workspace w organizacji, wybierz wariant odpowiadający potrzebom twojego zespołu. Po wykupieniu wybranego pakietu ekspert skontaktuje się telefonicznie i wspólnie z Tobą ustali z dalsze kroki szkolenia z narzędzi chmurowych Google lub wdrożenia Google Workspace.  Jeżeli szukasz dodatkowych informacji o Google Workspace, których nie znalazłeś z powyższym artykule, skontaktuj się z ekspertem home.pl pod numerem telefonu +48 91 432 55 72 lub poprzez formularz e-mail.