Wpisz poszukiwane słowo i wciśnij Enter.

Czy Valheim wyjdzie na konsole? Największa gra 2021 trafi na Xbox i PlayStation?

Czy Valheim wyjdzie na konsole? Największa gra 2021 trafi na Xbox i PlayStation?

Valheim, wikińska produkcja indie, odnosi ogromne sukcesy na Steamie i plaformach streamingowych, bijąc rekordy ledwo tygodnie po swojej premierze. Konsolowi gracze widząc sukces pytają: czy Valheim na konsole jest możliwy i trafi do usług Xbox Game Pass i PlayStation Plus?

Valheim na Xbox i PlayStation?? Na razie nie…

Oparta na mitologii wikingów produkcja w kilka tygodni od swojej premiery podbiła serca graczy na całym świecie. W przeciągu trzech tygodni gra sprzedała się ponad 3 miliony razy i sięgnęła podium gier z największą liczbą graczy w jednym momencie na Steamie. Podobne wyniki osiągnęło np. PUBG, lecz tej produkcji zajęło to prawie rok, a nie 21 dni. Podobnie jak z PUBG, przy tak dużym sukcesie pojawiają się pytania: czy gra trafi na konsole?

Valheim top 3 gier na Steam

Po pierwsze, warto wspomnieć, że Valheim nie miał jeszcze pełnej premiery, ponieważ został wypuszczony przez Steam Early Access, co oznacza, że gra jest daleko od bycia skończoną. Po drugie (zostało to już wspomniane, ale warto przypomnieć przy tak dużym sukcesie), w momencie pisania tego artykułu, Valheim wyszedł dopiero 3 tygodnie temu. Gra jest bardzo grywalna i jest w niej co robić, ale do pełnej wersji potrzeba jeszcze sporo pracy. Po trzecie, Iron Gate Studio – twórcy Valheim – w oficjalnym FAQ poinformowali, że „na razie nie ma planów wprowadzenia Valheim na inne platformy poza PC”.

Światełkiem nadziei jest „na razie”, widniejące w komunikacie producentów. Status Early Access zaplanowany jest na następny rok, czyli pełna premiera planowana jest na początek następnego roku. Nie jest to pewne, lecz jeśli fenomen Valheim się utrzyma, możemy spodziewać się, że producenci przemyślą sprawę wprowadzenia gry na konsole Xbox i PlayStation. Biorąc pod uwagę, że gra nie jest bardzo wymagająca, może nawet pojawić się wersja na Nintendo Switch?

Szukasz gier, by zagrać na swojej konsoli? Sprawdź co oferuje Game Pass w tym miesiącu.