Wiadomości

Nowe metody udostępniania spotkania Teams: link i kod zaproszenia

Microsoft stale rozwija komunikator Teams, który pełni rolę „centrum dowodzenia” organizacji. By ułatwić dołączanie do spotkań i udostępnianie zaproszeń, w pierwszej połowie 2021 roku Microsoft rozwinął spotkania Teams o możliwość bezpośredniego kopiowania linków oraz dołączanie kodem.

Skopiuj link do spotkania Teams

Teams, dostępny w Office 365 dla firm, jest świetną aplikacją dla organizacji prowadzących spotkania online, co nie znaczy, że jest to aplikacja idealna. Jedną z bardziej irytujących funkcji było kopiowanie linku zaproszenia do zaplanowanego lub trwającego spotkania. Link bowiem posiadał w sobie zakodowany szablon HTML, który co prawda wyglądał bardzo ładnie po wklejeniu do maila, jednak wysyłając go przez komunikatory „rozjeżdżał się” i był niemożliwy do kliknięcia.

Skorzystaj z Office 365 z aplikacją Teams dzięki ofercie home.pl

Microsoft naprawił ten błąd w marcu, dodając opcję skopiowania samego linku spotkania. Link możesz skopiować:

W zakładce Kalendarz, tworząc szybkie spotkanie:

Kopiuj link w szybkim spotkaniu Teams

Wyświetlając spotkanie w Kalendarzu:

Link spotkania w Kalendarzu Teams

Tworząc/edytując nowe spotkanie:

Link spotkania podczas edycji Teams

Podczas trwającego spotkania (Pokaż uczestników > Udostępnij spotkanie):

Udostępnij link spotkania Teams

Jak dołączyć do spotkania kodem Teams?

Nowym sposobem dołączania do wydarzeń w Microsoft Teams ma być także wykorzystanie kodów spotkań. Każde spotkanie będzie posiadało własny, unikatowy kod, podobnie jak w komunikatorze Zoom. Opcja dołączenia kodem pojawi się w maju 2021 roku i trafi do każdej wersji komunikatora Teams: na komputer, aplikacji mobilnej oraz w przeglądarce.

Po dodaniu funkcji, tworząc spotkanie Teams wygeneruje kod, który możesz wysłać dowolną metodą: na czacie Teams, w mailu lub dowolnym komunikatorem. Wystarczy, że wkleisz kod w oknie dołączania i klikniesz Dołącz do spotkania.

Microsoft Teams - dołącz kodem

Porównaj komunikatory Teams, Zoom i Google Meet – który jest najlepszy do pracy zdalnej?

home.pl wspiera rozwój firm w Internecie

home.pl jest największym w Polsce dostawcą usług internetowych dla klientów biznesowych i indywidualnych. Jako członek globalnej grupy United Internet firma jest liderem branży również w Europie.

#wspieramyrozwójfirm