Wpisz poszukiwane słowo i wciśnij Enter.

Nowy wygląd Windows 10 już niebawem?

Nowy wygląd Windows 10 już niebawem?

Od dłuższego czasu w sieci krążą plotki o nowym wyglądzie systemu Windows 10. Zobacz jak będzie wyglądał nowy system i sprawdź kiedy na nasze komputery może trafić nowy design Windows 10.

Zmiany wyglądu w aktualizacji Windows 10 Sun Valley

Windows 10 zaraz obchodzi szóste urodziny, a jego twórcy przymierzają się do poważnej zmiany designu systemu operacyjnego. System Microsoftu odziedziczył sporo po swoim poprzedniku, Windowsie 8.1 w kwestii designu – ostre krawędzie okienek, jednolite kolory oraz kafelki były i wciąż są motywem przewodnim obu systemów. Windows 10 jednak zrobił kilka kroków wstecz, usuwając pełnoekranowy widok kafelków i przywracając niektóre funkcje znane z „Siódemki”.

Gdzie kupić Windows 10? Licencje Windows 10 Home i Windows 10 Pro dostępne w home.pl.

Po sześciu latach, Microsoft wyraźnie planuje odświeżyć wygląd Windowsa 10, o czym internauci plotkują już od dłuższego czasu. Zaczęły się pojawiać koncepty, tworzone przez designerów i programistów, którzy spekulowali jak może wyglądać nowa odsłona systemu. Gigant z Redmond nie puszczał jednak pary z ust i po cichu tworzył nowy design. Według nieoficjalnych informacji, Microsoft planuje odświeżyć interfejs i funkcjonalność systemu aktualizacją o kryptonimie „Sun Valley”. Źródła różnych magazynów twierdzą, że ma ona zostać wypuszczona w drugiej połowie 2021 roku, potencjalnie nawet w lipcu.

Jak będzie wyglądać nowy design Windows 10?

Microsoft nie ujawnił oficjalnie nowego designu, lecz mamy mały wgląd do nowych szat Windowsa dzięki wyciekom w sieci oraz wczesnym aktualizacjom, które już zaczęły się pojawiać na systemach Windows. Z obrazów widać, że Microsoft chce stworzyć spójne środowisko pracy i rozrywki, ponieważ podobne zmiany pojawiły się np. w aplikacji Microsoft Teams oraz aplikacji Xbox na Windows 10.

Przykładem nowego wyglądu jest aplikacja Alarmy i zegar, dostępna po najnowszej aktualizacji Windows 10. Posiada ona nowe animacje po najechaniu na alarm (zmienia się kolor i powiększa się obszar) a rogi kafli zostały zaokrąglone.

Nowy design aplikacji Alarmy

Zaokrąglenie rogów można znaleźć w innych miejscach, między innymi w nowym menu Start. Teraz będzie ono wisieć nad paskiem zadań oraz w nowych ikonach, które zgubiły kolorowe kwadraty oraz nabrały nowych kształtów i barw. Pasek wyszukiwania także stracił swoje ostre rogi.

Nowy design menu start Windows 10
Źródło: windowslatest.com

Innym elementem pulpitu, który w nowym designie będzie wisiał nad paskiem zadań jest menu kontekstowe przypiętych aplikacji. Nowa lista opcji będzie odstawać od paska Windows 10 i także straci ostre rogi.

Ostatecznie, na obrazach widać tylko kilka elementów systemu, które już są dostępne w Windows 10 oraz te, które są w wersjach testowych. Na oficjalne informacje jeszcze musimy poczekać. Możliwe, że Microsoft pokaże więcej na temat nowej szaty graficznej Windows 10 podczas majowego wydarzenia Build 2021.

Sprawdź, która wersja Windows 10 jest dla ciebie: Home czy Pro?