Wpisz poszukiwane słowo i wciśnij Enter.

Streaming gier z chmury xCloud w wersji beta na PC, iOS już dostępny!

Streaming gier z chmury xCloud w wersji beta na PC, iOS już dostępny!

Chmura Xboxa – xCloud – od jakiegoś czasu funkcjonuje na Androidach. Microsoft ogłosił, że projekt pozwalający na strumieniowanie gier na swoje urządzenie zmierza na PC oraz iOS.

xCloud na iOS i PC – kiedy będzie można zagrać w chmurze?

Microsoft od roku testuje swoje możliwości strumieniowania gier z chmury na telefonach z systemem Android. Usługa miała także trafić na systemy iOS, jednak regulamin App Store nie pozwalał na działanie aplikacji strumieniujących gry. Microsoft jednak znalazł obejście, tworząc aplikację webową (dostępną w przeglądarce) co nie łamie zasad Apple.

Najwyraźniej zmiana kursu na iOS miała wpływ na dostęp do xCloud z poziomu przeglądarek na komputerach stacjonarnych. Microsoft ogłosił, że gracze korzystający z Game Pass Ultimate mogą już dzisiaj wypróbować wersję beta usługi xCloud. Test odbywa się w 22 krajach, w tym w Polsce. Do dyspozycji zaproszonych testerów będzie dostępne ponad 100 gier, w które na telefonach można ogrywać przy użyciu wspieranych kontrolerów na Bluetooth lub USB, czy specjalnie przygotowanych kontrolek na ekranie.

xCloud na Android, iOS i PC dostępny od dziś w Xbox Game Pass Ultimate.

„Ta ograniczona beta to nasz czas by testować i wyciągać wnioski; będziemy wysyłać więcej zaproszeń do graczy ze wszystkich 22 wspieranych krajów, oceniać odzew, poprawiać usługę i wspierać więcej urządzeń” – powiedziała Catherine Gluckstein, dyrektorka xCloud w Microsoft. Jest więc szansa, że jeśli nie dostaliśmy zaproszenia w pierwszej turze, możemy je dostać w późniejszym terminie.

Microsoft co miesiąc zmienia i dodaje nowe gry w Game Pass. Prawdopodobnie podobny model będzie funkcjonował w streamingu xCloud. Jeśli posiadasz zaproszenie i chcesz wypróbować chmurę Microsoft, wejdź na stronę www.xbox.com/play.