Wiadomości

Darmowy update Metro Exodus z lepszym ray tracingiem. Zobacz wymagania.

Metro Exodus, jedna z ładniejszych gier poprzedniej generacji, otrzymuje aktualizację, która zrewolucjonizuje jej wygląd. Zobacz, jak zmieni się postapokaliptyczna strzelanka na PC, Xboxie i PlayStation.

Pełny ray tracing w Rozszerzonej Edycji Metro za darmo

Ray tracing to jedna z nowszych technologii w grach, która pozwala twórcom zaimplementować naprawdę realistyczne oświetlenie. Ray tracing jednak jest bardzo zasobożerny, przez co używany był w połączeniu z klasycznymi metodami oświetlenia, np. by poprawić jakość cieni czy odbić w szybach. Metro Exodus posiada już wsparcie dla technologii RTX, lecz jest ona używana do tylko (lub „aż”) do globalnego oświetlenia świata.

Graj w ulubione tytułu dzięki bibliotece gier Game Pass na PC z EA Play.

Globalne oświetlenie symuluje interakcję światła globalnego, czyli głównego oświetlenia „sceny”, którego źródłem jest Słońce lub Księżyc, ze wszystkimi obiektami świata. Daje to w praktycznie  fotorealistyczny efekt, który odzwierciedla rzeczywiste oświetlenie wewnątrz budynków oraz poza nimi. Słońce jednak nie jest jedynym źródłem światła w grach. Postapokaliptyczny świat Metro rozświetlają także latarki, błyski wystrzału broni czy płomienie rozbitego koktajlu Mołotowa. Coś, czego obecna wersja Metro Exodus nie uwzględnia w oświetleniu RTX.

Zmienia się to z wprowadzeniem Rozszerzonej Edycji Metro Exodus, która znacznie rozbudowuje silnik graficzny gry. Praktycznie cały system oświetlenia w nowej wersji obsługiwany jest przez śledzenie promieni, przez co jakość graficzna znacznie się poprawi. Między innymi, wspomniane wcześniej źródła będą wyliczane teraz przez RTX, co jeszcze bardziej zwiększy realizm. Wraz z poprawkami, Metro otrzymuje nowe tekstury 4K  oraz wsparcie dla DLSS – technologii skalowania rozdzielczości przy pomocy sztucznej inteligencji.

Jak zagrać w Rozszerzoną Edycję Metro Exodus? Jeśli posiadasz grę na PC (Steam, GOG lub Epic), już dzisiaj zobaczysz nową wersję w swojej bibliotece gier. Warto jednak zauważyć, że gra z pełnym śledzeniem promieni będzie bardzo wymagająca, więc upewnij się, że Twój komputer da radę ją uruchomić. Poniżej znajdziesz wymagania Metro Exodus Edycja Rozszerzona.

Jeśli nie posiadasz superkomputera, 18 czerwca Metro Exodus Enhanced Edition trafi na konsole Xbox Series S|X oraz PlayStation 5, jednak bez poprawek ray tracingu i wsparcia dla DLSS.

Wymagania Metro Exodus Enhanced Edition:

wymagania graficzne Metro Exodus Enhanced Edition

Populany komunikator PC będzie na PlayStation Plus? Sony zapowiada integrację z komunikatorem z Discordem.

home.pl wspiera rozwój firm w Internecie

home.pl jest największym w Polsce dostawcą usług internetowych dla klientów biznesowych i indywidualnych. Jako członek globalnej grupy United Internet firma jest liderem branży również w Europie.

#wspieramyrozwójfirm