Wiadomości

Discord na PlayStation? Popularny komunikator zmierza na konsole Sony

Wygląda na to, że Sony rozwija możliwości międzyplatformowe swojej konsoli, planując integrację z PC-towym komunikatorem Discord na konsolach PlayStation.

Kiedy Discord będzie na PlayStation?

W pierwszym kwartale 2021 roku, w sieci roiło się od plotek i „wycieków” z rozmów między twórcami Discorda, a Microsoftem. Gigant z Redmond rzekomo planował wydać nawet 12 miliardów dolarów, by kupić popularny wśród graczy i twórców komunikator. Żadna z firm nie potwierdziła ani nie zaprzeczyła rozmów biznesowych, lecz po czasie pojawiły się kolejne wycieki, że Discord nie jest zainteresowany sprzedażą.

Graj online na PlayStation dzięki abonamentowi PlayStation Plus.

Teraz wiemy, co mogło wpłynąć na decyzję twórców Discorda. CEO Sony Interactive Entertainment, Jim Ryan, opublikował post na oficjalnym blogu firmy, w którym ogłosił początek partnerstwa PlayStation z Discordem. „Popularna usługa komunikacyjna zintegruje się z Twoimi społecznościami na PlayStation, na początku następnego roku” – można przeczytać w leadzie blogowego wpisu. Wiemy więc, że możemy spodziewać się integracji Discorda z PlayStation Network krótko niedługo po sylwestrze.

Sony wcześniej bardzo mocno broniło się przed umożliwieniem rozgrywki wieloplatformowej, co ujawniły dokumenty związane ze sprawą sądową Epic vs. Apple. Decyzja o integracji z Discordem, którego używa ponad 140 milionów ludzi miesięcznie, wydaje się być krokiem w stronę lepszej integracji z PC oraz otwartością na inne platformy. Sony niedawno również ogłosiło, że możemy spodziewać się więcej portów ekskluzywnych gier na PC.

Nie znamy jeszcze detali integracji PlayStation z Discordem, czy np. potrzebny będzie do niego PS Plus, ale możemy spodziewać się więcej informacji w następnych miesiącach.

Sprawdź, jakie są darmowe gry PS Plus w maju 2021.

home.pl wspiera rozwój firm w Internecie

home.pl jest największym w Polsce dostawcą usług internetowych dla klientów biznesowych i indywidualnych. Jako członek globalnej grupy United Internet firma jest liderem branży również w Europie.

#wspieramyrozwójfirm