Wpisz poszukiwane słowo i wciśnij Enter.

Wiele sklepów w jednym panelu administracyjnym – jak działa MultiStore PrestaShop?

Wiele sklepów w jednym panelu administracyjnym – jak działa MultiStore PrestaShop?

Bardzo wielu właścicieli sklepów internetowych decyduje się na założenie kolejnego, który będzie dodatkowym źródłem dochodu i miejscem, do którego przychodzi nieco inna grupa użytkowników. Jednak zarządzanie 2 stronami może okazać się bardzo trudne, a co dopiero jak planujemy rozbudować biznes do 3 lub nawet więcej serwisów ecommerce. Logowanie do kilku paneli administracyjnych i zarządzanie produktami każdego sklepu online osobno jest uciążliwe.Z pomocą przychodzi jednak MultiStore, czyli panel administracyjny, który skutecznie i efektywnie działa w oparciu o oprogramowanie PrestaShop.

Co to jest MultiStore?

MultiStore to rozwiązanie, które umożliwia połączenie kilku sklepów internetowych i skutecznie zarządzanie nimi za pomocą jednego panelu administracyjnego. Z rozwiązania Multi Sklepu najczęściej korzystają przedsiębiorcy, którzy mają kilka sklepów online (np. z produktami z różnych branż) i chcą nimi kierować w optymalny, wygodny sposób. MultiStore wyposażony jest w opcję kontroli produktów oraz stanów magazynowych, dzięki czemu za pomocą kilku kliknięć myszą może wykonać synchronizację lub aktualizację zasobów wybranych sklepów w jednym momencie. Jako administrator możesz również nadawać uprawnienia i przypisać poszczególnym osobom dostęp tylko do konkretnych sklepów z całej listy.

W jakim celu łączy się sklepy internetowe?

MultiStore to przede wszystkim oszczędność czasu, ponieważ nie musisz wielokrotnie logować się do każdego ze sklepu. Z jednego miejsca efektywnie obsłużysz wszystkie zamówienia, cały proces logistyczny, a nawet marketing! Zamówienia z połączonych sklepów trafiają do sklepu głównego, a Twoi klienci nawet nie odczują żadnej zmiany. Jest to dla nich transparentne.

Multistore w PrestaShop - korzyścu

MultiStore w Prestashop – dlaczego warto z tego korzystać? 

Multi Sklep znacznie ułatwia sprzedaż, a zarządzanie kilkoma sklepami internetowymi z jednego miejsca to przede wszystkim mniejszy ból głowy przy obsłudze zamówień. Wdrożenie modułu MultiStore niesie ze sobą jeszcze kilka innych plusów: 

  • Konfiguracja cen, promocji, opisów produktów dla wszystkich sklepów lub tylko tych wybranych,
  • Zamówienia i zdarzenia z każdego sklepu są widoczne w jednym miejscu,
  • Aktualizacja informacji w jednym sklepie umożliwia natychmiastową aktualizację w innych,
  • Zwiększenie zasięgu i efektywniejsza sprzedaż,
  • Możliwość działania na różnych rynkach, walutach i wersjach językowych,
  • Personalizacja newslettera dla każdego ze sklepów,

Podsumowując, korzystanie z MultiStore w Prestashop jest bardzo proste i intuicyjne. To rozwiązanie dla tych, którzy chcą skutecznie prowadzić kilka sklepów w różnych branżach. MultiStore idealnie sprawdzi się w sytuacji, kiedy korzystasz z różnego rodzaju asortymentu lub wysyłasz towary do różnych krajów.

Posiadasz kilka sklepów opartych na PrestaShop i chciałbyś zarządzać nimi w jednym panelu? Skontaktuj się z naszymi specjalistami, którzy odpowiedzą na Twoje pytania i pomogą w skonfigurowaniu funkcji MultiStore: