Wpisz poszukiwane słowo i wciśnij Enter.

PlayStation Plus Premium – na czym ma polegać nowa usługa Sony?

PlayStation Plus Premium – na czym ma polegać nowa usługa Sony?

Sony potencjalnie szykuje nową wersję usługi PlayStation Plus, która za wyższą cenę ma oferować dodatkowe benefity. Na razie informacje nie są oficjalne, lecz dużo wskazuje na to, że Sony planuje rozwijać ofertę swoich usług subskrypcyjnych.

Co to PlayStation Plus Premium?

Sony poszerza swoje zasoby rozrywkowe nie tylko w strefie filmów i gier, ale także wchodząc w świat animacji. W zeszłym tygodniu japońska firma zakończyła proces wykupienia serwisu streamingowego Crunchyroll, specjalizującego się w serialach i filmach anime, za kwotę 1,18 miliarda dolarów. Serwis posiada 120 milionów zarejestrowanych użytkowników i 5 milionów subskrybentów, więc będzie dość pokaźnym dodatkiem do Funimation – serwisu zajmującego się dystrybucją i dubbingowaniem anime.

Wraz z wiadomościami o nowym nabytku Sony, zaczęły krążyć informacje o możliwej nowej wersji usługi PlayStation Plus. Jak podał magazyn Eurogamer, Sony może planować wprowadzenie droższej subskrypcji PlayStation Plus Premium, która łączyłaby darmowe gry w PS Plus i możliwość grania online z dostępem do serwisu Crunchyroll. Możliwe, że w ramach PlayStation Plus Premium użytkownicy otrzymają także możliwość korzystania z PlayStation Video Pass – usługi obecnie testowanej w Polsce.

Już od dłuższego czasu widać, że Sony szuka sposobu na urozmaicenie swojej oferty, szczególnie biorąc pod uwagę sukces Microsoftu z Xbox Game Pass na konsole i PC. Sony posiada już usługę PlayStation Now, polegającą na strumieniowaniu gier, lecz jej dostępność jest bardzo ograniczona (Europa Zachodnia, Skandynawia, Ameryka Północna i Japonia). Możliwe, że wraz z wprowadzeniem abonamentu PlayStation Plus Premium, dostępność PlayStation Now zostanie poszerzona i więcej graczy skorzysta z usługi.

Wszystkie informacje jak na razie pochodzą z plotek, wycieków i analiz branżowych, więc nic nie jest pewne. Jednak jeśli wierzyć informacją z branży, Sony szykuje które może zmienić sposób działania PlayStation Plus.

Doładuj swoje konto kratami podarunkowymi PlayStation Network
i graj online z PlayStation Plus.