Wpisz poszukiwane słowo i wciśnij Enter.

PlayStation 5 uruchomi Rocket League w 120 klatkach na sekundę

PlayStation 5 uruchomi Rocket League w 120 klatkach na sekundę

Klatki na sekundę są świetną miarą wydajności sprzętu oraz metodą na poprawę doświadczenia graczy. Przez wiele lat konsole nie przekraczały 30kl/s, lecz nowe podzespoły i optymalizacja w PlayStation 5 pozwalają osiągać wyniki, które wcześniej były dostępne tylko na PC.

Rocket League w 4K, 120FPS na PlayStation 5

Rocket League otrzymuje nowe ustawienia graficzne, które pozwolą się cieszyć niesamowicie płynnym obrazem na PlayStation 5. Nowa aktualizacja wprowadza możliwość wyboru między trybem Quality i Performance.

W trybie Performance, Rocket League działa w 70% rozdzielczości 4K, czyli 2688×1512 pikseli. Dzięki temu PlayStation 5 może wycisnąć 120 klatek na sekundę z włączonym HDR. Jeśli posiadasz ekran Full HD, gra odpali się w rozdzielczości 1080p w 120 kl/s.

W trybie Quality gra zostaje uruchomiona w natywnej rozdzielczości 4K i 60 klatkach na sekundę. Jeśli posiadasz wyświetlacz 1080p, gra będzie renderowana w 1080p, korzystając z supersamplingu z 4K.

Skorzystaj z kodu PlayStation Plus na 3 miesiące
lub PS Plus na 12 miesięcy w home.pl

Wraz z nową aktualizacją, zostają dodane nowe zestawy Startowe i Standardowe. W Sezonie 4 możesz kupić Zestaw Startowy Road Hog XL oraz Zestaw Wilkołak.

Dodatkowo, ekskluzywnie dla graczy na PS4 i PS5 powraca pakiet oparty na Ratchet & Clank. Pakiet jest darmowy i żeby go odebrać wystarczy zalogować się w grze przed 3 stycznia 2022 roku.

Sprawdź darmowe gry PS Plus w tym miesiącu.