Wpisz poszukiwane słowo i wciśnij Enter.

Teams Essentials – nowy plan od Microsoft dla małych firm

Teams Essentials – nowy plan od Microsoft dla małych firm

Do tej pory biznesowe korzystanie z Microsoft Teams było możliwe jedynie w ramach firmowych licencji Microsoft Office 365. Teams Essentials, to pierwszy samodzielny plan, którego głównym trzonem jest sama aplikacja MS Teams, dlatego może okazać się ciekawym rozwiązaniem dla firm, którym zależy głównie na komunikatorze od Microsoft.

Dlaczego Microsoft wprowadził nową usługę?

1 grudnia 2021 roku Microsoft poinformował o uruchomieniu usługi Teams Essentials – pierwszej w historii samodzielnej oferty Teams. Celem wypuszczenia nowej licencji było zapewnienie małym firmom niedrogiego rozwiązania, które zapewni wsparcie pracy zespołowej, komunikacji i produktywności w hybrydowym środowisku pracy.

„Wiemy, jak trudne były ostatnie 20 miesięcy dla małych firm. Musiały wykazać się niezwykłą elastycznością, aby się dostosować, często z ograniczonym dostępem do narzędzi i technologii” – powiedział Jared Spataro, wiceprezes działu Modern Work w firmie Microsoft.

„Teams Essentials został stworzony specjalnie z myślą o zaspokojeniu wyjątkowych potrzeb małych firm, umożliwiając im prosperowanie w nowej erze pracy”.

Poznaj listę przydatnych skrótów klawiszowych w Teams, które ułatwią Ci pracę.

Co zawiera Teams Essentials?

Teams Essentials zapewnia podstawowe funkcjonalności związane z pracą zespołową i komunikacją. Oprócz funkcji dostępnych w ramach darmowej aplikacji Teams, do dyspozycji są:

  • spotkania grupowe trwające do 30 godzin
  • limit uczestników spotkań do 300 osób
  • przestrzeń w chmurze – 10GB na użytkownika
Spotkania w Teams Essentials
Do zaproszenia na spotkanie w Teams wystarczą adresy email uczestników.

Ile kosztuje Teams Essentials?

Cena nowego Teams Essentials, to 4 USD miesięcznie za użytkownika. Jest to obecnie najtańsze firmowe rozwiązanie od Microsoft.

Jeśli szukasz komunikatora dla swojej firmy, skontaktuj się ze specjalistami Microsoft w home.pl i poznaj ofertę Microsoft Office 365.