Wpisz poszukiwane słowo i wciśnij Enter.

Nadchodzące nowości w Google Meet – reakcje, szyfrowanie E2E i inne

Nadchodzące nowości w Google Meet – reakcje, szyfrowanie E2E i inne

Pomimo tego, że wiele firm, pracujących dotychczas zdalnie, wraca powoli do biur, grono przedsiębiorstw nadal aktywnie korzysta ze spotkań online jako domyślnej metody kontaktu. W związku z tym Google nieustannie rozwija swoje narzędzia do pracy zdalnej i pracuje nad poprawą jakości e-spotkań. Sprawdź, jakie nowe funkcje zostaną wprowadzone na przestrzeni kilku tygodni do Google Meet.

Reakcje podczas spotkań w Google Meet

Jedną z nowych funkcji, na którą wielu czeka z niecierpliwością, są reakcje podczas spotkań online. Dzięki nim uczestnicy będą w prosty sposób reagować za pomocą emotikonek, jak kciuk w górę, śmiech czy serce.

Zmiana ma na celu wniesienie większej ilości energii i interakcji do dyskusji bez konieczności przerywania prowadzącemu oraz pisaniu na czacie. Reakcje będą wyświetlane w kafelku widoku konkretnych uczestników, podobnie jak w Microsoft Teams.

Nowości w Google Meet. Reakcje w Google Workspace.

Ulepszenia w transmitowaniu na żywo

Obecnie użytkownicy wybranych licencji Google Workspace Enterprise mogą organizować spotkania z 500 aktywnymi uczestnikami i docierać do nawet 100 tysięcy odbiorców streamingu. Jeszcze w tym roku Google Meet otrzyma wsparcie w strumieniowym przesyłaniu danych z Google Meet do YouTube.

Transmisje na żywo w Google Meet dostępne są w pakietach:

Współpraca nad dokumentami w Google Meet

Kolejną funkcją, która została zapowiedziana, jest przenoszenie Meet bezpośrednio do Dokumentów, Arkuszy i Prezentacji (Google Docs, Sheets, Slides). Uczestnicy, którzy wspólnie pracują nad projektem, będą mogli przejść do konkretnego dokumentu w ramach spotkania w Google Meet – wszystko to będzie działać na jednej karcie przeglądarki.

Czytaj więcej: Dysk współdzielony w Google – co to jest i jak działa?

Szyfrowanie spotkań online

Google zamierza wprowadzić opcjonalne szyfrowanie po stronie klienta w Google Meet w celu ochrony poufnej komunikacji użytkowników. Ponadto producent oświadczył, że szyfrowanie end-to-end zostanie wdrożone do Google Meet jeszcze w tym roku.

Opcjonalna ochrona i szyfrowanie spotkań będą dostępne w:

Jeśli szukasz firmowych licencji Google Workspace, sprawdź szczegóły klikając w poniższy przycisk.