Wpisz poszukiwane słowo i wciśnij Enter.

Microsoft Teams: nowe funkcje w pokojach Breakout Rooms

Microsoft Teams: nowe funkcje w pokojach Breakout Rooms

Pokoje spotkań w Teams pozwalają organizatorom podzielić uczestników na grupy by wykonać zadania lub przeprowadzić dyskusję w mniejszych zespołach. Jest to niezwykle przydatna funkcja, dlatego Microsoft zdecydował się wprowadzić kilka nowości i zmian, które poprawią działanie „Breakout Rooms”.

Nowości w pokojach spotkań Teams

Dużą zaletą pakietów Office 365, w porównaniu do klasycznych wersji, jest to, że aplikacje są stale aktualizowane. Świetnym przykładem jest komunikator Teams, który stale otrzymuje „łatki” poprawiające jego działanie oraz wprowadzające nowe funkcje i możliwości. W lutym 2022 Microsoft wypuścił podsumowanie nowych funkcji, związanych z pokojami spotkań Teams. Zobacz, co nowego zostało dodane do pokoi komuninatora Teams.

Nowe opcje przypisywania do pokoi Microsoft Teams

Tworząc pokoje należy przypisać do nich uczestników spotkania, lecz dotychczas nie można było zmienić przypisania kiedy pokoje Teams były otwarte. Jedynie organizatorzy i prowadzący spotkania mogli poruszać się między nimi. Teraz komunikator Office 365 posiada możliwość zmieniania przypisania do pokoju podczas trwania pracy w pokojach.

Microsoft także zadbał o wygodę przy wielokrotnym używaniu pokoi w spotkaniach. Dzięki aktualizacjom, Teams zapamiętuje przypisanie uczestników spotkania do pokoi. Oznacza to, że po powrocie do głównego spotkania, organizator może kilkoma kliknięciami ponownie włączyć pokoje. Uczestnicy zostaną automatycznie przypisani do pokoi, do których byli przypisani wcześniej. Te ustawienia są także zapamiętane między spotkaniami, jeśli są one ustawione jako cykliczne.

Zobacz również: Jak wyłączyć podgląd własnego wideo w Microsoft Teams?

By poprawić przejrzystość interfejsu i zwiększyć wygodę prowadzących spotkania, przypisywanie do pokoi teraz odbywa się w oddzielnym oknie. Pozwoliło to także na dodanie sortowania listy alfabetycznie po imionach uczestników lub po pokojach, do których są przypisani.

Nowe opcje przypisywania do pokoi Teams

Teams – tworzenie pokoi przed rozpoczęciem spotkania

Przy dużej liczbie uczestników spotkania, tworzenie pokoi i przypisywanie osób do każdego z nich może być bardzo czasochłonne. Aktualizacje Microsoft wprowadziły możliwość tworzenia pokoi i przypisywania osób w trakcie planowania nowego meetingu. Dzięki temu zaoszczędzisz wartościowy czas podczas spotkania i upewnisz się, że uczestnicy są stale zaangażowani spotkaniem. Planując spotkanie możesz także konfigurować ustawienia poszczególnych pokoi jak używanie kamery, mikrofonu, automatycznego nagrywania, itp.

Wyznacz menadżerów pokoi spotkań

Kiedy prowadzisz spotkania z wieloma uczestnikami, możesz potrzebować pomocy w zarządzaniu nie tylko tematem spotkania, ale także stroną techniczną pokoi w spotkaniach Office 365. Dlatego Microsoft wprowadził funkcję wyznaczenia menadżera spotkania, który może m.in. tworzyć i usuwać pokoje, przypisywać uczestników, wysyłać ogłoszenia oraz dołączać do otwartych pokoi.

Organizator spotkania może wyznaczyć aż dziesięciu menadżerów pokoi, lecz tylko jeden z nich może być aktywnym menadżerem. Nieaktywni jednak wciąż mogą dołączać do otwartych pokoi, lecz jako zwykli uczestnicy (bez przywilejów menadżera).

Gdzie kupić Microsoft Teams?

Jeśli chcesz wprowadzić w swojej firmie nowoczesne narzędzia do pracy w chmurze jak Microsoft Teams z pakietem aplikacji Office dla firm, skorzystaj z oferty dostępnej w home.pl. Wybierz pakiet, który odpowiada wymaganiom Twojej firmy oraz skorzystaj z profesjonalnej pomocy naszych konsultantów, którzy pomogą wdrożyć Office w organizacji.