Wpisz poszukiwane słowo i wciśnij Enter.

Microsoft Teams wprowadza funkcję rozmów zewnętrznych

Microsoft Teams wprowadza funkcję rozmów zewnętrznych

Microsoft ponownie poprawia funkcjonalność komunikatora Office 365. Tym razem zostaje dodana nowa funkcjonalność, poprawiająca kontakt z osobami nienależącymi do organizacji. Zobacz jak wyglądają nowe rozmowy zewnętrzne w Microsoft Teams.

Łatwiejsze rozmowy z osobami spoza organizacji Teams

Biznesowe pakiety Office i Microsoft 365 posiadają dostęp do pełnej funkcjonalności komunikatora Microsoft Teams. Podobnie jak inne aplikacje chmurowych narzędzi dla firm, Teams jest stale aktualizowany nowymi funkcjami i poprawkami istniejących. Wiele z nich zostało dodanych ze względu na nowe potrzeby użytkowników, wynikające z przejścia na pracę zdalną. Najnowszym, ogólnodostępnym dodatkiem jest ułatwienie prowadzenia rozmów z osobami spoza organizacji.

Dotychczas, by móc rozmawiać z kimś spoza organizacji, dana osoba musiała zostać zaproszona do niej przez administratora. Dzięki nowej funkcji się to zmieni. Po aktualizacji dodawanie nowych osób będzie odbywać się przez wprowadzenie adresu email lub numeru telefonu wybranej osoby oknie nowej rozmowy Teams. Dodawanie osób w nowy sposób będzie działać dla zwykłych rozmów oraz czatów grupowych. Warto także dodać, że funkcja działa nie tylko w licencjach biznesowych, ale także u użytkowników posiadających prywatne konta Teams.

Zobacz także: Lepsza kontrola powiadomień w Microsoft Teams. Nowa aktualizacja

Zaproszenie do czatu lub dołączenie do niego nie gwarantuje jednak pozostania w nim na zawsze. Kontakt spoza organizacji może zostać usunięty lub zablokowany, a samo zaproszenie nie musi zostać zaakceptowane. Podobnie jak większość funkcji i aplikacji pakietu Office 365, możliwość dołączania osób spoza organizacji może być kontrolowana przez administratora. Domyślnie ta funkcja jest włączona, lecz admin może ją wyłączyć lub ograniczyć do wybranych kontaktów.

Nowe sposób nawiązywania kontaktów spoza organizacji jest już wprowadzany do biznesowych pakietów Microsoft 365 z komunikatorem Teams.